Zvierací hrdinovia

Týchto 12 zvierat dokázalo neuveriteľné veci aj vtedy, keď už každý stratil nádej 

Zvieratá sú skvelé vážne v mnohých smeroch. Tie, ktoré sú našimi domácimi miláčikmi, ale aj tie, ktoré obdivujeme vo voľnej prírode. Každé z nich je úžasné a na tomto svete plní nejakú úlohu. Niekedy nás zaráža ich „zvierací“ inštinkt a zabúdame, že sú to starostlivé, láskavé a milujúce tvory. Týchto 12 zvieratiek neváhalo a takmer umrelo len preto, aby ochránili svojho pána. Zdá sa to neuveriteľné, no všetky príbehy sú skutočné. 

1 Kabanga zachránil život dcérky a netere svojho majiteľa tým, že ich vytlačil z cesty a zabránil tak zrážke s autom, ktoré sa rútilo priamo na nich. On sám pri tom utrpel rozsiahle zranenia, no vďaka darom z celého sveta mohol podstúpiť operáciu, ktorá mu zachránila život a dnes je z neho šťastný a zdravý pes.

2 85-ročný pán Tamu Akanuma je šťastným majiteľom 12-ročného psíka Babu. Jedného dňa chcel ísť Babu na prechádzku vo veľmi nezvyčajný čas. Naliehal, a tak ho Tamu nakoniec išiel vyvenčiť. Keď prechádzali ich obvyklou trasou cez neďaleký kopec, Tamu zrazu zbadal, ako sa jeho mestom prehnala vlna tsunami.

3 Tento psík vykonal neuveriteľný čin. Jeho majiteľka jedla jablko, keď sa jej kúsok z neho zasekol v krku. Toby ju zachránil tak, že jej skočil na hruď. Hneď potom jej začal olizovať tvár.

4 Ukazuje sa, že lamy sú jednými z najlepších terapeutických zvierat na svete. Na tejto fotografií dostáva pacient Pisco pusu od svojej lamy v hospicovom centre.

5 PitBull Lefty zachránil život svojho pána tým, že sa nechal postreliť. Raz v noci sa do ich domu totiž vlámali štyria lupiči a Lefty vbehol do dráhy guľke, ktorá by inak skončila v tele jeho majiteľa. Utrpel tým rozsiahle poranenia a museli mu amputovať nohu. No dnes je všetko v poriadku a Lefty žiari šťastím. 

6 Robert Biggs bol na turistike v Kalifornií. Tam ho napadla puma a uhryzla ho do ruky. No nestihla dokončiť svoje dielo, pretože Robertovi pribehlo na pomoc niekoľko medveďov a zachránilo mu tak život.

7 Killian bol vždy veľmi verný pes. Keď sa začal podozrivo často pohybovať v blízkosti detí, jeho majitelia nastavili skrytú kameru, aby vedeli, čo je dôvodom. Zistili, že opatrovateľka zneužíva ich 7-mesačného chlapčeka a Killian ho bránil.

8 Yang Yun bola účastníčkou súťaže o to, kto najdlhšie vydrží pod vodou bez vzduchu. Súťaž sa konala v zamrznutom mori, a keď sa Yang chcela vynoriť, zistila, že si necíti nohy, a teda nemôže plávať a ani sa vynoriť. Našťastie, v jej blízkosti sa nachádzala veľryba Beluga. Tá ju chytila za nohu a vyniesla na breh.

9 Toto je jeden neuveriteľný príbeh. Jo Ann Altsman dostala infarkt. Bohužiaľ, bola doma sama a jej jediným spoločníkom bolo domáce prasiatko Lulu. To sa však nakoniec ukázalo, ako jedna z najlepších možných alternatív, aké sa jej mohli stať. Lulu totiž vybehla z domu a snažila sa zastaviť nejaké auto. Nakoniec jej zastavil jeden motocyklista a nasledoval ju do domu. Tam našiel na zemi ležať Jo Ann a zavolal k nej lekársku pomoc.

10 Wendy Humphrey dostala rakovinu. Jej nádor bol zhubný a bolo veľké riziko, že začne metastázovať. Wendy o tom však nevedela. Jej desaťmesačná mačka však áno. Toto mačiatko jej stále skákalo po prsiach, čo sa zdalo Wendy veľmi podozrivé, a tak zašla k lekárovi. Nádor bol včas odhalený a Wendy podstúpila úspešnú liečbu.

11 Nikto nikdy by nemal zabúdať na psov – terapeutov. Sú to totiž výnimočné bytosti, ktoré pomáhajú mnohým ľuďom. Na tomto obrázku sú dvaja psíkovia, ktorí pomohli deťom zotaviť sa po vraždách v ich škole.

12 V roku 2012 bolo unesené 12-ročné dievčatko. Unieslo ju 7 mužov, ktorí ju nútili do manželstva a neskôr ju ubili k smrti. O týždeň neskôr sa konečne našlo jej nedotknuté telo. Ležalo v lese a okolo neho boli tri levy. Keď zbadali, že sa blížia ľudia, vzdialili sa od tela. Vedeli, že telo dievčatka už bude v dobrých rukách.

Ak po tomto článku ešte stále nie ste milovníkom zvierat, tak Vaše srdce musí byť chladné ako ľad. Toto je len 12 prípadov z miliónov. Sú to vážne neuveriteľné veci, ktoré pre nás zvieratká robia. Ruku na srdce, čo robíme my pre nich? Menší či väčší zvierací hrdinovia si zaslúžia našu úctu. 

Zdroj a foto: viralnova.com