Zimná sezóna sa už skončila

Mnoho vodičov si uvedomilo, že už je ideálny čas na prezutie zimných pneumatík za letné pneumatiky. Práve počasie je kľúčovým faktorom pri rozhodovaní, kedy prezuť vaše pneumatiky. Keďže teplomer už dlhodobo ukazuje nad 7°C, kľudne si ich môžete dať vymeniť.

changing tires

Prečo nečakať s výmenou pneumatík?

Dôležitosť používania kvalitných letných pneumatík vyplýva už z ich princípu. Pneumatika je jediným prvkom medzi vozidlom a vozovkou. Zaisťujú vodičovi i cestujúcim pohodlie a prispievajú k predlženiu životnosti vášho vozidla. Myslíte si, že používanie zimných pneumatík počas celého roka je bezpečné? Ste na omyle.

Pri využívaní zimných pneumatík počas teplých mesiacov sa brzdná dráha auta výrazne predlžuje. Teda pokiaľ využívate zimné pneumatiky aj počas leta, ohrozujete seba aj ostatných.  Okrem toho je jazda na letných pneumatikách oveľa pohodlnejšia a komfortnejšia. Vedeli ste napríklad, že spotreba paliva je o niekoľko % nižšia, ako keby ste jazdili v lete na zimných pneumatikách? Takže ďalšou výhodou je úspora peňazí., čo určite radi oceníte.

Zimné pneumatiky sú prispôsobené na chladné a mrazivé mesiace a s rastúcou teplotou strácajú svoje pozitívne vlastnosti. Viete, čo by ste mali ešte spraviť okrem prezutia pneumatík?

hu06

Geometria kolies

Pokiaľ zistíte, že sa vaše auto stáča doprava alebo doľava, keď idete na rovnej ceste, mali by ste si dať okamžite skontrolovať geometriu kolies. Tá by sa však mala vykonávať minimálne jeden krát za rok a to aj vtedy, keď žiadne problémy nenastali. Geometria kolies môže byť poškodená aj vtedy, keď vo vyššej rýchlosti narazíte na obrubník alebo nerovnosť na ceste. Nesprávna geometria spôsobuje rýchlejšie opotrebenie vozidla a horšiu stabilitu. Zároveň to pre vás môže znamenať častejšiu výmenu pneumatík, ako ste očakávali.

Medzi tie najhlavnejšie dôvody, prečo si dávať pravidelne kontrolovať geometriu kolies je najmä to, že vaše pneumatiky vydržia oveľa dlhšie, ušetrí vám to teda aj peniaze a vaše vozidlo pôjde plynulo a stabilne.

 

Do hliníkových diskov sa oplatí investovať

Alloy Wheel CloseupMajú hliníkové disky nejaké výhody, alebo je to len otázka dizajnu automobilu? Jednou z mnohých výhod je to, že hliníkové disky majú nižšiu hmotnosť ako tie ostatné. To znamená, že vaše vozidlo bude o niečo ľahšie a verte, že pri jazdení si to určite všimnete. Hliníkové disky majú priaznivý vplyv na chladenie bŕzd, čo okrem iného zvyšuje ich životnosť. Sú veľmi kvalitné a aj keď sú cenovo drahšie, oplatí sa do nich investovať.

Rozhodli ste, že je už skutočne najvyšší čas na výmenu vašich pneumatík? Pneuservis www.pneumatiky.sk poskytuje predaj pneumatík a príslušenstva do vášho auta, výmenu pneumatík a kontrolu geometrie, ktorá je úplne zadarmo. Pokiaľ nemáte kde uskladniť vaše pneumatiky, poskytujeme ich sezónnu úschovu v našom sklade. Okrem týchto služieb poskytujeme aj opravu hliníkových diskov, zistenie zostatkovej hodnoty výšky dezénu v mm, odborné uskladnenie sady pneumatík, ich evidenciu a vydanie oprávnenej osobe. Sme kvalitný pneuservis a záleží nám na vašom bezpečí. Nájdete nás v Ivanke pri Dunaji, kde vám bude k dispozícii náš odborný personál.

 

Tomasz Zajda + jurra8 / Dollar Photo Club