Zdokonaľujte sa

Aby sme v živote boli spokojní, nestačí len stály príjem. Naša psychická pohoda aj zdravie úzko súvisia s našou pohodou. Práca by nás teda nemala len živiť, ale aj baviť.

Stagnovať však v našej spoločnosti nie je možné. Neustále napredovať musíme nielen ak si chceme udržať svoju prácu, ale najmä ak pomýšľate na nejaký ten kariérny rast. Učenie tak odchodom zo školy ani zďaleka nekončí. Celoživotnému vzdelávaniu sa tak nevyhneme, no značnú časť tohto tvoria aj naše vlastné záujmy. Niekedy naučené na určitý čas odložíme, ak to nepotrebujeme, no časom sa nám určite zíde všetko naučené.

ID-100290570

Takto je to aj s vodičským oprávnením. Túto skúšku dospelosti absolvujeme čo možno najskôr, no len malá časť z nás aj v tomto veku môže svoje vedomosti a zručnosti za volantom využívať od prvého dňa. Keď si už vlastné auto môžeme dovoliť, neraz musíme bojovať s vlastným strachom, aby sme za volant aj sadli. Všetko naučené v autoškole je predsa len už pár rokov preč, a tak niet divu, že sú naše obavy veľké.

Bez auta sa však dnes už nezaobíde asi nikto, a tak ak chcete pohodlne dochádzať za prácou, jednoducho musíte nájsť odvahu. Po rokoch kedy ste za volantom nesedeli sa určite odporúča využiť aj kondičné jazdy, pokojne aj v Bratislave. Opäť tak nadobudnete istotu aj na cestách.

Auto nie je malá investícia, preto jeho kúpu odkladáme pomerne dlho. Ani jeho prevádzka sa však bez ďalšej hotovosti nezaobíde. Potrebovať budete nielen benzín, ale aj návštevy servisov. Dobré preto je, ak si napríklad aspoň pneumatiky viete vymeniť sám. S určitosťou sa pri práci zašpiníte, preto si nezabudnite obliecť svoje montérky.

 

FOTO: Obrázok so zvolením Koko-tewan na FreeDigitalPhotos.net