Zariaďte si interiér rýchlo a jednoducho

Zariaďovanie vlastnej domácnosti znamená pre veľa ľudí radosť, avšak nájdu sa aj takí, ktorí nakupovanie nábytku neznášajú a už vôbec si nevedia vybrať, aký štýl by sa im do domácnosti hodil. My máme pre vás zopár jednoduchých rád, na čo si pri výbere nábytku dávať pozor.

satnikZákladom je funkčnosť

Hoci je dôležité, aby nábytok dobre vyzeral a páčil sa vám, ale stále je tu jeden aspekt, ktorý je dôležitejší – ide o praktickosť. Darmo totiž budete mať napríklad drahé dizajnové stoličky, na ktorých sa bude veľmi zle sedieť. Preto si pri výbere nábytku premyslite, na čo ho budete potrebovať. Pokiaľ ide napríklad o skrine, odporúčame vám vybrať si nábytok na mieru. Nie je totiž nič horšie ako keď je izba dokonalo zariadená, ale skriňa do nej proste nepasuje, či už rozmerovo alebo štýlom. Pri nábytku na mieru odbúrate obe tieto veci, pretože skriňa presne zapadne tam, kde ju chcete mať a bude vyzerať podľa vašich predstáv.

V jednoduchosti je krása

Toto staré známe pravidlo je naozaj pravdivé a platí aj pri zariaďovaní domácnosti. Preto sa snažte neprekombinovať či už štýly alebo farby. Ideálne sú kombinácie svetlej a tmavej, ktoré môžete doplniť ešte výraznými farebnými doplnkami. Ak si však zvolíte napríklad výraznú farbu steny, nábytok i doplnky voľte jemnejšie a menej výrazné. Keď to totiž preženiete s farbami, mohli by ste sa doma cítiť ako v cirkuse. Ak sa už chcete s farbami tzv. „rozšupnúť“ nechajte si to na detskú izbu. Deti totiž pestrofarebné steny a nábytok naozaj ocenia.

Zabudnite však aj na veľké množstvo doplnkov, ktoré budú položené na každej poličke alebo budú visieť na každej stene. Dnes je moderný minimalizmus, ktorý je aj veľmi praktický. Ak teda idete zariaďovať svoju domácnosť, prezrite si stránku aludoor.sk, nájdete tu krásny a praktický nábytok na mieru.