Začínate podnikať? Ušetrite čas aj peniaze

Professional

Rozmýšľate o tom, že by ste si založili firmu, ale vždy vás odradí komplikovaný byrokratický proces, ktorý sa môže natiahnuť aj na 14 dní? Miesto toho, aby ste si založili firmu cez internet za pár minút, ako sa to dá v Estónsku, musíte behať z úradu na úrad a vypĺňať formuláre. Ale dá sa tomu vyhnúť, chcete vedieť ako? Využite služby externej spoločnosti, ktorá sa zaoberá práve zakladaním firiem na kľúč. Žiaľ, ani v tomto prípade sa však čakaniu nevyhnete.

 

Ušetrite čas

Ak chcete začať podnikať čo najskôr, existuje pre vás možnosť, vďaka ktorej budete mať vlastnú firmu už do 24 hodín a budete môcť roztočiť svoje podnikateľské kolesá. Touto možnosťou sú ready made spoločnosti. O čo ide? Sú to už založené firmy, ktoré sú určené na ďalší predaj. Nevykonávali nikdy žiadnu činnosť, a tak majú čistú obchodnú históriu. Po kúpe takejto spoločnosti budete môcť začať podnikať už do 24 hodín, vďaka čomu ušetríte takmer dva týždne.

 

Ušetrite na sídle spoločnosti

Pre každú spoločnosť je povinnosťou mať registračné sídlo zapísané v ORSR. Mnoho podnikateľov však nedisponuje vlastnou nehnuteľnosťou, ktorú by na tento účel mohli použiť a zároveň sa im nechce platiť stovky eur za prenájom kancelárskych priestorov, ktoré nevyužijú. Aj preto hľadajú iné riešenie, kvôli ktorému nebudú vyhadzovať peniaze do vzduchu. Jedno také existuje, sú ním virtuálne sídla firmy.

 

Čo je virtuálne sídlo firmy

Výhodné virtuálne sídlo spoločnosti je prakticky iba adresa + balík služieb, ktoré si prenajímate už od 11 €/mesačne. Práve túto adresu si zapíšete od obchodného registra ako sídlo svojej firmy. Je to výhodný spôsob hlavne pre podnikateľov, ktorí nepotrebujú kanceláriu a pracujú v teréne, doma alebo v rôznych cooworkingových centrách. Samozrejme, že prevzatie pošty a následné oznámenie o jej prijatí vám zabezpečí recepcia na danej adrese. Takže virtuálne sídlo a kúpa ready made spoločnosti vám pomôžu ušetriť nielen čas, ale aj peniaze.

 

FOTO: © LuckyImages / Dollar Photo Club