Zabodujte u svojich zamestnancov zdravým cateringom

Asi neexistuje nič horšie, ako prísť do práce s prázdnym žalúdkom. Mnoho ľudí však ráno nestíha raňajkovať alebo im v skorých ranných hodinách jednoducho nič nechutí. Je tu však jedno výborné riešenie. Ak ste zamestnávateľ, vyskúšajte svojim zamestnancom zabezpečiť raňajky. Alebo spravte výzvu a v rámci stmelenia kolektívu si pripravte raňajky priamo v kancelárii spoločne.

Kvalitné raňajky priamo na pracovisku, popíjanie chutnej kávy počas pracovných porád či dopĺňanie energie zdravými maškrtami môžu byť spôsobom, ako motivovať svojich podriadených. Vy ako zamestnávateľ budete v ich očiach vyzerať ako najlepší šéf a oni sa vám za to odvďačia podávaním lepších pracovných výkonov a pozitívnou náladou.

Raňajky – najdôležitejšie jedlo dňa?

Sú raňajky skutočne tým najdôležitejším a nevyhnutným jedlom dňa alebo ide len o mýtus, ktorý je už dlhé roky opakovaný odborníkmi na výživu? Nech už je to akokoľvek, treba mať vždy na mysli, že každý z vás je iný. Pokiaľ máte vo zvyku raňajkovať každé ráno predtým, než odídete do práce, a bez tohto jedla by ste jednoducho neboli sami sebou, tak tento zaužívaný rituál nemeňte. Ak však na raňajky zvyknutí nie ste, začnite deň nejakým zdravým desiatovým snackom.

Ako na zdravé raňajky?

Pýtate sa, aké sú tie najzdravšie a zároveň aj chutné raňajky? Na túto otázku vám tiež nikto neposkytne konkrétnu odpoveď, pretože neexistuje univerzálna zdravá strava na raňajky. Každému vyhovuje niečo iné, a tak si treba vyskúšať, čo je práve pre vás to pravé orechové. Ak máte po zobudení dostatok času, spraviť si môžete napríklad vajíčka na rôzne spôsoby, zeleninové alebo strukovinové nátierky, či sladké banánové lievance. Pre tých, ktorým je drahocenná každá minúta, sú zas vhodnejšie rýchle raňajkové kaše z ovsených či iných vločiek alebo ovocné smoothies.

Čo by však bolo úplne ideálne? Možnosť pripraviť si chutné a zdravé raňajky až po príchode do práce, čím by ste ušetrili množstvo času doma. Povedzme si ale pravdu, takýto luxus vám nedopraje takmer žiadny zamestnávateľ. Alebo žeby predsa?

Chutný a zdravý catering počas pracovnej doby

Viete, ako svoj pracovný tím potešiť? Buďte šéfom, po akom túžia všetci. Doprajte svojim ľuďom pár minút spánku navyše alebo bezstresové ráno a to tak, že naraňajkovať sa budú môcť priamo na pracovisku. Stačí, ak im zabezpečíte čerstvé pečivo, na ktoré si budú môcť natrieť napríklad čerstvý nugátový, kokosový alebo mandľový krém. Takéto chutné a  zároveň zdravé pochúťky neobsahujú žiadne konzervanty, palmový olej, ani pridaný rafinovaný cukor. Pridať sa dajú aj do raňajkových kaší. Mnohí určite ocenia aj možnosť prípravy kaše v podobe raňajkového mixu bezlepkových vločiek, mandlí, rôznych semiačok a jablčnej vlákniny.

Zdravé chrumkanie počas firemnej porady zamestnancom takisto vyčarí úsmev na tvári, a preto na nich nešetrite a položte na stôl misku plnú BIO mandlí v tmavej čokoláde. Ak si k tomu dajú navyše aj energetickú kávu Power Coffee v kombinácii s kokosovým olejom, na zvyšok dňa budú mať dostatok energie na podávanie najlepších pracovných výkonov. Na trhu je v dnešnej dobe dostupných skutočne veľa kvalitných káv, akými sú hlavne organické Espresso, káva Arabica alebo Ecuador.

Tých, ktorí zastávajú zdravý životný štýl, určite nič nepoteší viac ako to, ak obedy na pracovisku budú pripravené z čerstvých a lokálnych surovín a obohatené o kvalitné zdravé oleje a maslá. Takými sú napríklad aj BIO extra panenský olivový olej, kokosový olej alebo špeciálny Power MCT olej, ako unikátny zdroj dlhotrvajúcej energie. Posledný spomenutý je možné pridať si nielen do jedál, ale aj do kávy, čajov, šalátov či smoothies, jednoducho je možné zaradiť ho do akéhokoľvek jedálnička, nakoľko je bez výraznej vône a chuti.

Ďalšie vhodné doplnky a tipy

Vyhnite sa používaniu zbytočne predražených kávovarov a ku kvalitnej Power Coffee si zakúpte aj ručný mlynček na kávu a Power aeropress. S nimi bude príprava kávy pre každého z vašej firmy hračkou a odmenou vám všetkým bude lahodná a plná chuť kávy.

Postup prípravy je naozaj jednoduchý. Stačí prepláchnuť filter, kávu pomlieť a zaliať vriacou vodou, premiešať a nechať lúhovať maximálne 1 minútu. Následne sa filter pripevní na aeropress a preklopí na šálku. Piest prístroja treba zatlačiť prirodzeným tlakom a lahodná káva je na svete. Jednoduchšie to už ani nemôže byť a,navyše, pokiaľ sa vydáte vy alebo vaši zamestnanci na služobnú cestu, aeropress si môžete pokojne vziať so sebou.

Aj práca ide cez žalúdok

Takýmito a aj ďalšími „vychytávkami“ určite zabodujete u každého, či už v rámci výdatných raňajok, chutných obedov, rôznych konferencií či iných eventov. Pokiaľ budú vaši zamestnanci dostatočne a vhodne najedení, určite sa to pozitívne odzrkadlí aj na ich pracovnom nasadení a vy budete považovaní za top nadriadených. Tipom pre kolektívy môžu byť aj rôzne edukačné workshopy alebo kurzy varenia, kde si na svoje prídu milovníci dobrého jedla, vyznávači zdravého životného štýlu, ale aj tí, ktorí sú pri varení menej zdatní.