Vypĺňať daňové priznanie ručne sa nemusí vyplatiť. Prečo?

4-mojedane-4Tiež Vás už omrzelo každoročné ručné vypĺňanie daňového priznania? Strávite nad tým množstvo času a ak sa náhodou pomýlite, je to hotová pohroma! Môžete začať odznova. Ručné vypĺňanie daňového priznania je naozaj prácne. Dá sa to však aj inak.

Riziká pri ručnom vypisovaní daňového priznania

Ten každoročný kolobeh iste poznáte aj Vy. Buď si na vyplnenie daňového priznania netrúfate a preto si zaplatíte služby účtovníka. Ďalšie zbytočné výdavky. Ak si však trúfate, máte čo robiť. Najprv si musíte zohnať vhodné tlačivo k daňovému priznaniu. Pre istotu si ich kúpite alebo z daňového úradu vyzdvihnete hneď niekoľko. Veď čo ak sa pomýlite?

Potom si musíte prichystať potrebné doklady, ako napríklad potvrdenie o platbách do III. piliera, ak si sporíte na dôchodok. Rezervujete si minimálne hodinu len pre seba, aby ste mali dostatok času na prácne vypĺňanie tlačiva. To znamená zavrieť sa do izby a požiadať všetkých členov rodiny, aby Vás neobťažovali. A ide sa na to.

Najprv musíte zrátať celý svoj minuloročný príjem, odrátať od neho všetky výdavky, nezdaniteľné položky a zaplatené odvody a nakoniec vyrátať 19% zo získaného základu dane. Teória znie veľmi jednoducho. Prečo to však v praxi pri vypĺňaní daňového priznania vôbec nie je také jednoduché? Pretože sme ľudia a preto sa logicky môžeme občas pomýliť! No pri ručnom vypisovaní je to naozaj pohroma. Celé tlačivo môžete prepisovať ešte raz. A ak si svoju chybu náhodou včas nevšimnete a takto nesprávne vyplnené daňové priznanie odovzdáte na daňový úrad, môžete si vyrobiť problém. Vašou povinnosťou je podať opravné daňové priznanie a ak tak neurobíte, môžete dokonca dostať pokutu. Takže ako sa týmto problémom vyhnúť? Ako obísť nekonečné ručné vypisovanie daňového priznania a vyvarovať sa prípadných chýb pri jeho vypĺňaní? Je to ľahké. Vyplňte daňové priznanie online.

Pohodlné vyplnenie daňového priznania online

Našťastie existuje aj pohodlnejšia, rýchlejšia a lacnejšia možnosť. A tou je vyplnenie daňového priznania pomocou aplikácie na stránke https://www.mojedane.sk. Aplikácia je veľmi jednoduchá a prehľadná. Vypĺňaním daňového priznania tak ľahko prevedie aj úplného laika. Na prípadné chyby alebo nevyplnené políčka Vás aplikácia upozorní. Okrem toho je takéto vyplnenie daňového priznania omnoho lacnejšie, ako keby ste si ho nechali vyplniť účtovníkom. Ak teda chcete ušetriť čas aj peniaze, mojedane.sk je pre Vás ideálne riešenie.