Vyberte si lubrikačný gél, ktorý okorení váš vzťah!

Možno sa zdá, že ide predovšetkým o ženskú záležitosť, no podľa viacerých výskumov je dokázané, že muži sú tí iniciátori, ktorí nakupujú nielen kondómy, ale aj lubrikačné gély pre maximálne potešenie svojej drahej polovičky. Ženy sa väčšinou hanbia a nepriznajú si, že by nejaký lubrikačný gél potrebovali, a to v skutočnosti nevedia, o čo prichádzajú! Vďaka správne vybratému lubrikantu je pohlavný styk citlivejší, vzrušujúcejší a pôžitok sa zvýši na maximum!

Ako a kedy používať lubrikant?

Aj keď ide o chúlostivú záležitosť, existuje viacero spôsobov využitia lubrikačného gélu. Základné použitie je pre bežný pohlavný styk, počas ktorého má žena problémy so zvlhčením sliznice a sex je pre ňu skôr bolestivý, ba dokonca nepríjemný. V tomto prípade sa doporučuje použiť kvalitný lubrikant, ktorý sa nanesie na pohlavné organy muža i ženy. Okrem samotného styku sa gély používajú pri dráždení, kedy sa jemná vrstva nanesie na klitoris, ktorý je omnoho kĺzavejší, a tým pádom i citlivejší na dotyk.

Lubrikačné gély sa odlišujú nielen podľa ceny, ale aj zloženia

V súčasnosti máme na trhu tie najrôznejšie lubrikanty, ktoré rozlišujeme podľa toho, z čoho sú zložené. Najrozšírenejšie sú vodné, ktoré sú i najuniverzálnejšie, čo sa týka použitia. Nespôsobujú svrbenie, vyrážky či nevyvolávajú iné kožné reakcie, ktoré by akýmkoľvek spôsobom znepríjemnili pohlavný styk. Silikónové gély nelepia, sú ideálne aj na použitie vo vode a vydržia veľmi dlho, keďže sa používa len malé množstvo gélu. Olejové lubrikanty sú vyrobené z vazelíny a ich hlavnou prednosťou je niekoľkonásobne vyššia účinnosť ako u predchádzajúcich typov gélov, keďže schnú omnoho pomalšie. Tento typ však môže poškodiť kondómy či povrchy erotických hračiek, preto by ste ho mali používať len raz za čas.