Vyberáme obrúčky: Zn. Antialergické

Čas predsvadobný je nepochybne časom jedinečným, neopakovateľným, pre mnohých obdobím, na ktoré budú radi spomínať… Ale až neskôr, po všetkom tom strese, ktorý plánovanie svadby so sebou obnáša. Jedným z dôležitých, pre veľa párov doslova stresujúcim rozhodnutím je i výber obrúčok. Presne takých, ktoré dokonale vystihnú daný pár, ich vkus, možnosti, no a mnohí riešia aj to, aby im vybrané svadobné obrúčky nespôsobovali alergie. Aký kov zvoliť a čo by mal prsteň spĺňať, aby bol pre novomanželov – alergikov vyhovujúci?

224111203

Nie je kov ako kov

Možno už máte skúsenosti s kúpou predošlých prstienkov, veď ste predsa vyberali zásnubné prstene spĺňajúce Vaše prísne požiadavky. V tom prípade viete, čo od obrúčok očakávate, aj aký kov sa pre Vás hodí a ktorý rozhodne nevoliť, inak riskujete nepríjemnú alergickú reakciu.

Čo možno vylúčiť hneď, je striebro. Jednak si málokto volí strieborné svadobné obrúčky, no tiež je to kov vysoko alergénny.

Áno, najtradičnejší materiál na výrobu obrúčiek je zlato. Avšak aj obľúbené, rokmi odskúšané zlaté prstene majú svoje nevýhody. Či s kamienkom alebo bez, obrúčky zo zlata sa môžu časom poškriabať, na druhej strane sú však ľahko prispôsobivé, takže si ich zmenšíte/zväčšíte podľa ľubovôle. Ako je však na tom zlato v súvislosti s alergiami?

Najlepšie urobíte, ak si u klenotníka overíte, aké prímesy jeho zlaté šperky obsahujú. Obzvlášť pri bielom zlate si dajte pozor na nikel, ten môže spôsobovať alergické reakcie. Aj preto ho už väčšina výrobcov zlatých šperkov nahrádza inými kovmii, ktoré zlatu dodajú krásny striebristý odtieň – obľúbené je najmä paládium, zinok či mangán. Práve za pomoci týchto kovov sa prírodne žlté zlato zosvetlí a je z neho obľúbené biele zlato. Obrúčky s prímesou paládia budú síce o čosi drahšie a mäkšie, ale aspoň sa nemusíte obávať žiadnej alergie.

 

A čo iné kovy?

V prípade, že túžite po niečom úplne bezpečnom, zadovážte si obrúčky z chirurgickej ocele (to je tá lacnejšia alternatíva), prípadne prstene zhotovené z exkluzívnej platiny, ktoré sú stopercentne bezpečné, ale keďže platinové obrúčky obsahujú viac rýdzeho kovu ako väčšina iných šperkov, pripravte sa na to, že siahnete hlbšie do vrecka. Za kvalitu sa však oplatí priplatiť, rovnako tak za krásny drahý kameň na Vašej obrúčke, ktorý ju ešte viac zdokonalí. V kombinácii s iným šperkom bude každá nevesta tou najkrajšou, minimálne pre svojho budúceho manžela.

Takže, páni, nezabudnite ani na nádherné briliantové náušnice, ktoré podarujte svojej drahej ešte pred svadbou!