Videl som okná v OBI: Sú kvalitné?

47967113_m

Kto prerába, či dokonca stavia vie, koľko zásadných rozhodnutí to so sebou prináša. Výber vhodných podláh, dverí, okien, je toho skutočne dosť, čo musíte pri zariaďovaní bytu alebo domu vybrať. Neraz sa preto, pod tlakom termínov či v snahe ušetriť,  rozhodneme nesprávne.

Ako na výber okien, aby sme vybrali tie najlepšie pre nás?

Preberajte a nakupujte s rozumom

Dnes už predáva snáď každý niečo. Aj nové plastové či drevené okná nájdete v ponuke rôznych internetových obchodov, dovozcov z Poľska a iných krajín, ba aj na online bazároch. Človek má často tendenciu vybrať si tú najlacnejšiu ponuku, avšak to zväčša nie je dobré rozhodnutie. A ďalšou chybou je kúpa od necertifikovaných predajcov, prípadne od tretej osoby, len tak bez dokladu a možnosti reklamácie. Áno, kúpa okien je síce obrovskou položkou, ktorá zaťaží rodinný rozpočet, ale na druhej strane, je to investícia do budúcnosti. Veď okná nekupujeme na rok či dva, takže by sme ich rozhodne nemali nakupovať hocikde. Je potrebné si overiť renomé daného výrobcu, respektíve predajcu okien. Pýtajte sa známych, čítajte recenzie, overujte, kde sa dá. Obrovskou výhodou, pre vás aj pre predajcu, je, keď je známy natoľko, že ani ho preverovať nie je treba. Hovorí za neho nespočetné množstvo spokojných zákazníkov i kvalitných okien.

Neriskujte

Spokojnosť iných, prípadne môcť si na vlastné oči pozrieť okno i to, ako je namontované, ideálne, ak je to okno niekoľkoročné a vy tak vidíte jeho stav po istej dobe, je tým najlepším odporúčaním. Žiadna televízna reklama nezaváži tak, ako reálna skúsenosť. Ak je pozitívna, nie je o čom premýšľať a zvyčajne sa aj my, bez váhania, obrátime na predajcu či výrobcu, ktorého okná sme si takto „otestovali“. Overiť si, že ani po niekoľkých rokoch plastové alebo drevené okno neutrpelo vplyvom poveternostných vplyvov, že stále dobre tesní, že bolo skutočne rozumnou investíciou, vďaka ktorej rodina ušetrila na energiách, to je veľmi cenné zistenie. Najmä, keď sa aj vy chystáte na obdobnú kúpu.

Veľký obchod či malí predajcovia?

Jeden nedá dopustiť na drobných predajcov, respektíve výrobcov, ideálne slovenských, ďalší si pokojne zájdu aj do veľkopredajní typu OBI, kde je na výber skutočne široká paleta okien. Plastové, drevené, okná strešné, komplet servis aj návody, ako si okno namontovať svojpomocne. Skvelé na tomto spôsobe nákupu je tiež to, že tovar je zvyčajne priamo na sklade, ihneď vám k dispozícii. Stačí si len vybrať typ okna a dohodnúť podmienky kúpy, dovozu a montáže.

Báť sa v takomto prípade netreba ani prípadných reklamácií, u OBI predsa nehrozí, že by zo dňa na deň zavreli svoje prevádzky. Práve naopak, charakteristický je pre nich ústretový prístup a rýchle vybavenie vašej reklamácie, najčastejšie výmenou tovaru za tovar či vrátenie peňazí.

Nebojte sa nakupovať vo veľkom, obavy majte skôr zo špekulantov a predaja z tretej ruky. Obzvlášť pri kúpe okien či dverí rozhodne nestojí za to ušetriť za každú cenu. Oveľa cennejší je spoľahlivý servis a profesionálny prístup.
Autorské právo: svl861 / 123RF Reklamní fotografie