Vhodný materiál na okná a vchodové dvere

Okná a vchodové dvere sú akýmsi materským znamienkom každej domácnosti. Ich výberu a montáži by sme mali preto prikladať patričnú vážnosť. Ak chcete, aby Vám dvere a okná slúžili čo najdlhšie, zohľadnite pri ich výbere všetky faktory.

Pokiaľ ste sa definitívne rozhodli pre výmenu alebo kúpu takýchto produktov, mali by ste si ujasniť, aký materiál je pre Vás najvhodnejší. Na výber máte drevené, plastové či hliníkové okná a dvere.

preco_si_vybrat_inter_okno

Hliníková alebo drevené?

Drevené okná sú veľmi ekologické a ich prírodný vzhľad ich robí žiadanými. Prakticky nezničiteľné sú však hliníkové dvere a okná, keďže sú odolné voči najrôznejším vplyvom prostredia. Hliník je svojou stabilitou a ľahkosťou priam stvorený na dverné systémové riešenia. Je ideálny na vstupné dvere, na bytové domy, do obchodných a kancelárskych priestorov.

Plastová okná a vchodové dvere

V súčasnosti sú veľmi obľúbené plastové okná a dvere. Plast má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, takže v lete ušetríte za klimatizáciu a v zime za kúrenie. Plastové dvere sú bezpečné a majú ľahkú údržbu. Takisto Vás uchránia pred hlukom z prostredia.

Tieto kvalitné okná a dvere prinášajú aj mnoho ďalších výhod, vrátane priaznivej ceny a pestrej ponuky prevedení.   

 

Plastové dvere sú vizitkou Vášho vysnívaného domova. Keďže si môžete vybrať zo širokého spektra odtieňov a profilových systémov, nechajte vyniknúť svoju prirodzenú individualitu. 

Pri kúpe plastových vstupných dverí je veľmi dôležitá aj ich výplň. Výplne, ich stálosť a tepelná rozťažnosť majú priamy vplyv na životnosť. Investícia do lepších profilov pre rám a krídlo sa bez zodpovedajúcej výplne nevypláca. Kvalitné výplne dodajú Vašim vstupným dverám životaschopnosť, ale aj eleganciu.

Ak ste sa stále nerozhodli, aký materiál je pre Vás najvhodnejší, s kúpou sa neunáhlite, aby ste svoje rozhodnutie neskôr neoľutovali. Radšej si nechajte poradiť od odborníka. I tu totiž platí staré známe „dvakrát meraj a raz strihaj“.

Zdroj: obydleni.cz

Foto: inter-okno.sk