Svadobný deň ako sa patrí

Každá žena sníva o rozprávkovej svadbe so svojím vysnívaným princom. Nájdete toho pravého a sen sa pomaly stáva skutočnosťou. Svadba – jedna z najdôležitejších križovatiek v živote muža a ženy. Tento deň musí byť výnimočný, krásny a pompézny zároveň. Nádherné šaty, dych vyrážajúca výzdoba, vôňa kvetov a dokonalé pohostenie sú samozrejmosťou. Každá svadba by mala byť premyslená do tých najmenších detailov. No jej najestetickejším prvkom je, samozrejme, nevesta. A nie je teda žiadnym prekvapením, že prvé husle v „deň D“ hrajú práve svadobné šaty. Tie však stoja mimo módy na bežné nosenie a vyznať sa v ich trendoch nie je vôbec jednoduché. K dispozícii je nespočetné množstvo typov, strihov i materiálov, dokonca aj farebných odtieňov. Pri ich voľbe má zvyčajne najsilnejšie slovo  predstava (budúcej) nevesty, no nezanedbateľnú úlohu zohráva aj to, čo je pre danú sezónu práve „in“.          

Hostí určite bude zaujímať aj unikátnosť svadobnej výzdoby. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, v akom štýle chcete svadbu mať – romatika, vintage alebo extravagancia, aby ste tomu prispôsobili svoje svadobné šaty, kyticu a sálovú výzdobu. Treba však vždy dbať na to, aby Vaše predstavy nehraničili s gýčom, alebo či Vám vyhovujú po finančnej stránke. Je len na Vašom rozhodnutí, či si spravíte vlastnú „handmade“ svadbu, alebo to prenecháte rukám šikovných odborníkov. Lámete si hlavu nad tým, ako usporiadať svadobné stoly? Nezabudnite hlavne na to, že každý potrebuje svoj priestor. Stolové usporiadanie závisí od veľkosti miestnosti na hostinu, od počtu hostí a trochu aj od Vášho štýlu. Ak chcete mať všetkých blízkych pohromade, pripravte stoly do tvaru písmena T alebo U. Budete tak mať prehľad o všetkých a o všetkom. Modernejšie a pompéznejšie však pôsobia okrúhle stoly s potiahnutými stoličkami previazanými veľkou mašľou, ktoré môžete strategicky rozmiestniť okolo tanečného parketu. Všetko závisí od Vášho uváženia a veľkosti interiéru.      

Je jasné, že svadba je sama o sebe veľkou udalosťou a na všetko sa myslieť nedá. Práve preto si urobte plán, aby ste mohli prežiť svoj vysnívaný deň čo najkrajšie a bez zbytočných stresov. Takto si aj po rokoch môžete s úsmevom na perách listovať v svadobnom albume a s radosťou spomínať, aký bol Váš „deň D“ nezabudnuteľný a neopakovateľný.

Držíme Vám palce a prajeme veľa šťastia a lásky!

Zdroj: bigday.fr

Foto: elcidweddings.com