Vďaka vstavaným skriniam nepredstavujú šikminy v podkroví žiadnu prekážku

Bývanie v podkroví je snom mnohých z nás. Priestor pod strechou má špecifickú atmosféru, pôsobí veľmi útulne a v prípade optimálneho vyriešenia strešných okien zaručuje výborné presvetlenie celého bytu. Žiaľ, všetko má svoje pre a proti, a ani podkrovný byt nie je žiadnou výnimkou. Jeho najväčšou nevýhodou sú šikmé stropy, ktoré prakticky znemožňujú umiestnenie bežných šatníkových skríň, a tým spôsobujú  deficit odkladacích kapacít. Ten však dokážete jednoducho odstrániť efektným systémom vstavaného nábytku.

Ani v podkroví sa nemusíte ochudobňovať o veľkokapacitné úložné priestory

vstavana_skrina_podkrovie_3

Vstavané skrine sa vďaka výrobe na mieru vyznačujú obrovskou tvárnosťou. Je ich preto možné dokonale prispôsobiť charakteru priestoru, kde majú byť umiestnené. A práve to je ich hlavným predpokladom aj na použitie v podkroví. Kvôli šikmým stropom je do tejto obytnej plochy prakticky nemožné zakomponovať bežné skrine s výškou približne 180 centimetrov, čím vzniká citeľný nedostatok miesta najmä na vešanie oblečenia. Našťastie, vstavané skrine sa dokážu adaptovať na akékoľvek šikminy, a preto sa ani v podkroví nemusíte ochudobňovať o veľkokapacitné úložné priestory.

Charakteristické sú šikmé posuvné dvere

V podkroví sa vstavané skrine umiestňujú najmä do typických štítov so skoseným stropom. Časť skrine má preto normálnu výšku a druhú časť je potrebné vystavať na základe vlastností šikminy. Do nej sú umiestňované najmä rozličné policové systémy, ktoré sú pred vonkajším prostredím chránené šikmými posuvnými drevami. Tie sú však pochopiteľne posuvné len do jednej strany, keďže do priestoru s nižšou výškou by sa jednoducho nezmestili. Vstavané skrine do podkrovia je možné okrem alternatívy šatníkových skríň použiť aj ako zaujímavé riešenie obývacej steny či skladovacej zóny v kuchyni.

Vďaka vstavaným skriniam do podkrovia efektívne využijete naozaj každé zákutie priestoru pod strechou a premeníte ho na šikovné úložné riešenia, ktorých nie je nikdy dosť. Viac informácií o nich sa dozviete na Mojaskrina.sk.