Tajomstvo mužského a ženského starnutia

Aby ste porozumeli tomuto nadpisu, treba ešte uviesť, že starnutie je popísané z pohľadu iného pohlavia. Takže ako nás mužov vidia ženy? A ako my vidíme ženy?

Ako starnú muži

Ženy zvyknú hovoriť, že dúfajú, že muži sa počas starnutia zbavia puberty, alebo, že konečne dozrejú. Proces starnutia a naberania svalovej hmoty obalenej širšou vrstvou tuku často vidia ako nezáujem o seba samého. Kým muž povolí ďalšiu dierku na svojom kvalitnom pánskom opasku, žena za tým vidí ďalšie centimetre okolo nášho pásu. Muž a osobná váha spolu proste nepasujú dokopy. Muži proces starnutia berú automaticky, nezápasia s váhou, či druhou bradou, ktorá sa začala objavovať. V prípade väčšieho výskytu sivých vlasov alebo brady je vrcholom ich maskovacieho manévru strih nakrátko, alebo oholenie sa. Ich pánsku peňaženku zaťažujú športy ako sú poľovníctvo, rybárstvo, či šachy. Všetky športy, kde sa môžu vyrozprávať a obohatiť svoj osobný a kultúrny život.

Sú spokojní, až dokiaľ,…….

Nechajme tento článok v rovine muža, ktorého puberta už prešla a mladá asistentka už nezaujme. J

Ako starnú ženy

Žena je na proces starnutia viac citlivá ako muž. Muži im hovoria, že ženy dozrievajú. Všímate si ten jemný a podstatný detail v popise? Ženy dozrievajú ako víno, muži sa zbavujú puberty alebo možno dozrejú.

Žena pozná počet zafarbených vlasov, pozná aj presnú svoju váhu s odchýlkou na desatinné miesta. Chodí na rôzne pohybové aktivity, častejšie športuje a dbá o seba. Jej rozpočet zahŕňa zumbu, tanec, či hromadné kultúrne podujatie. Ženský kultúrny život teda zasahuje riadna rana introvertizmu a mlčanlivosti.

Akýkoľvek nedostatok nebýva ledabolo zamaskovaný ale odstránený. Ženám na sebe viac záleží. Chcú sa stále páčiť. Dalo by sa povedať, že nám – mužom tento jav predsa musí lichotiť. Páni, viete, že ženy to robia aj pre Vás?

Marťania a Venušanky

Či už ste Marťania alebo Venušanky, či ste sa v tomto popise našli viac, alebo menej, berte ho s rezervou. Možno je to u vás úplne inak a my sme sa mýlili. Ale ak je to možno u vás podobné, nelámte si s tým hlavu. Hlavne, že sa medzi sebou máme radi. Nič viac totiž netreba.

 

 

FOTO:  © WavebreakmediaMicro/ Dollar Photo Club