Sťahujete sa do nového?

Nové bývanie je niečo, čo v nás vyvoláva radosť, až eufóriu, ale aj množstvo obáv. Dôvodom na strach je najmä zadĺženie, ktoré musíme podstúpiť, aby sme si nový domov mohli vôbec dovoliť.

Na to či budme aj o pár rokov schopní bez problémov splácať hypotéku tak myslíme veľmi často. Je to síce prirodzené, no bez hypotéky by si väčšina z nás vlastný domov nikdy nekúpila. S týmto rizikom sa teda musíte naučiť žiť. Možno Vašim nervom prospeje, ak si na účte vytvoríte aspoň nejakú rezervu v prípade straty zamestnanie, či dočasnej pracovnej neschopnosti. Tá by mala zodpovedať Vaším výdavkom za niekoľko mesiacov.

Šetrenie je teda stále na prvom mieste, no aj do nového domova, okrem jeho kúpy treba investovať nemálo peňazí. Všetko závisí na tom, či kupujete starší, zrekonštruovaný, alebo celkom nový holobyt. Od toho sa odvíjajú aj Vaše ďalšie investície, s ktorými treba rátať už pri hypotéke. Nechcete predsa bývať len medzi štyrmi stenami ešte niekoľko mesiacov. Aj keď sa vieme uskromniť, niektoré maličkosti jednoducho potrebujeme.

Holobyt, ale aj rozsiahla rekonštrukcia vyžadujú nemalú hotovosť, aj preto možno dávame prednosť zrekonštruovanej domácnosti, kedy stačí kúpiť nábytok a nasťahovať sa. Ak si však svoj nový domov chcete zariadiť aj zrekonštruovať podľa vlastných predstáv, pripravte si väčšiu hotovosť, nezabúdajte však aj na nábytok.

_vyr_5581366879287

Vo väčšej obývačke výborne vyniknú sedacie vaky od najsedacievaky.sk. Tie využijú nielen priestor, ale pridajú pohodlné miesta na sedenie. Myslite však aj na odkladacie priestory. Nemusí to byť len veľká vstavaná skriňa, každá miestnosť potrebuje špecifické vybavenie. Aj kúpeľňový nábytok je tak potrebný v každej kúpeľni.