Skrutkovače a vŕtačky nesmú chýbať u žiadneho domáceho kutila

Každý domáci majster by mal mať vo svojej výbave dostatočné množstvo náradia, vďaka ktorému ho neprekvapí žiadna situácia v domácnosti. Ak treba niečo opraviť, primontovať či navŕtať, pomôže vám k tomu najmä kvalitná výbava. Okrem klasických kúskov sa vždy hodí aj elektrické náradie, ktoré výrazne uľahčí vašu prácu. Kde ho môžete nájsť?

bosch-psr-skrutkovace-naradicko.sk

S elektrickými skrutkovačmi si uľahčíte prácu

Každá sada náradia by mala obsahovať skrutkovače, a to hneď niekoľko kusov pre každý typ skrutky. Nech sa vám pokazí akýkoľvek elektrospotrebič, potrebujete opraviť kľučku na dverách, zavesiť poličku na stenu či poskladať nový nábytok, bez skrutkovača sa jednoducho nezaobíde. Klasické skrutkovače však aj vy môžete vymeniť za jeden akumulátorový, s ktorým zamontujete či odmontujete naozaj čokoľvek. Každý skrutkovač obsahuje kompletnú výbavu násad pre najpoužívanejšie povrchy skrutiek, preto klasické šrobováky môžete odložiť hlboko do zásuvky s náradím. Prácu, ktorú by ste inak robili niekoľko minút, zvládnete s použitím aku skrutkovača len za pár sekúnd.

Kedy kúpiť vŕtačku s príklepom?

Vŕtačky a skrutkovače sa delia na dva základné typy – s príklepom a bez príklepu. Vŕtačky bez príklepu sú tou lacnejšou verziou, avšak aj nimi môžete bezproblémovo vŕtať do dreva či kovov. Príklep je nutný najmä pre tvrdšie materiály, akými sú murivo či betón. V oboch prípadoch je dôležité pri kúpe sledovať aj výkon, ktorý je najdôležitejší. Uvedomte si, že sa skôr oplatí zainvestovať do drahšej, profesionálnejšej vŕtačky s vyšším výkonom. Nikdy totiž neviete, do akého materiálu budete musieť vŕtať, preto sa kúpou silnejšej verzie vyhnete možným problémom a zháňaniu výkonnejšieho zariadenia u vašich známych či v požičovni náradia. Vŕtačky môžeme rozdeliť aj podľa spôsobu napájania na klasické káblové a aku vŕtačky. Vďaka nim môžete pracovať úplne kdekoľvek, aj na miestach bez dostupnej elektriny.

Rozmýšľate aj vy nad kúpou ďalšieho zariadenia do vašej výbavy domáceho náradia? Internetový obchod naradicko.sk vám ponúka bohatú výbavu nielen vŕtačiek a skrutkovačov, ale aj iných elektrických zariadení, ktoré určite oceníte aj u vás doma.