Šaty robia človeka alebo ako vyzerať elegantne?

Jeseň je v plnom prúde a postupne chladné dni vystriedajú ešte tie chladnejšie. Aby ste však nechytili ihneď nádchu alebo nezostali v posteli s teplým čajom a teplomerom v ruke, rozhodne sa začnite obzerať po zimnom oblečení už teraz. Bundy či kabáty v skrini už nemusia spĺňať požiadavky čo sa ich vhodnej veľkosti a strihu týka, ale taktiež ste mohli počas roku obmeniť šatník a nosíte celkom iný typ outfitu, ku ktorému sa už akosi nehodia. A ako sa hovorí: „šaty robia človeka“, dbajte o svoj „look“ a outfit, pretože ten môže o Vás napovedať viac, ako by ste si mysleli.

bunda

Určite zimnú bundu, aj keď …

Pýtať sa muža na to, či si oblečie bundu alebo kabát, často nemá zmysel. Vyberie si pohodlnú zimnú bundu, pretože v nej sa často cíti lepšie a nie je mu tak tesná, ako kabát so špecifickým strihom. Zimné bundy sú väčšinou relatívne hrubé, aj keď to nemôžeme povedať o všetkých. Dodávajú vzhľad „športovca“ aj tým mužom, ktorí nemajú fyzickú aktivitu príliš v láske, respektíve posilňovňu zvnútra ešte nevideli. Tak, ako sú bundy relatívne komfortné, sú aj viac ležérne. Niekde sa jednoducho musí odzrkadliť materiál, z ktorého sú vyrobené. Nie každý však musí nutne vyzerať veľmi elegantne a dbať príliš o svoj outfit, aby si nemohol dovoliť aspoň čiernu zimnú bundu. A prečo čiernu? Práve o tejto farbe sa hovorí ako o najelegantnejšej zo všetkých, bez ohľadu na to, že sa veľmi ľahko kombinuje s ostatnými odtieňmi. Pánske bundy si muži vyberajú predovšetkým v tmavých farbách, aj keď na veľmi tmavom outfite dokonale vynikne azúrovo modrá či vínovo červená bunda, ktorá rozhodne má niečo „do seba“.

Čo namiesto bundy?

Vyzerať elegantnejšie? Nie ste sami, kto príliš neobľubuje pánske bundy pri formálnom outfite. Oveľa lepším riešením, aspoň čo sa elegantnejšieho vzhľadu týka, sú kabáty. Pánsky kabát je nahrubo tkaný, avšak pre niektorých komfortnejší, ako bunda. Väčšina z nich má čiernu alebo sivú farbu, len zriedka kedy sa na trhu objaví celkom výrazný odtieň. Kabáty majú špecifický strih a „sadnúť na postavu“ by mali azda každému, len si treba vybrať ten vhodný z nich.

FOTO: dstreet.sk