Ruleta – vedeli ste, že?

Ruleta patrí medzi hazardné hry, ktorú môžeme poznať z rôznych kasín, barov či internetu. Možno ste o tom nevedeli, ale poznáme až tri druhy rulety, a to – americkú, európsku a francúzsku. Každý typ rulety je niečím odlišný, no podstata je v každom type pochopiteľne rovnaká.

Roulette wheel

3 typy rulety – americká, európska a francúzska

Všetky tri typy rulety majú však rozdiely v číslovaní miest na samotnom kolese. Americká ruleta má 38 miest a je očíslovaná číslami od 0 po 36 a s 0 alebo dvojitou 00. Pre európsku ruletu je typické číslovanie od 0 po 36 a bez dvojitej 00. Francúzske a európske rulety sú si veľmi podobné, keďže ani jeden z týchto typov ruliet nepoužíva dvojitú 00. Výrazný rozdiel je vo fyzickom rozložení ruletového stolu. Francúzska ruleta sa môže pýšiť červenými poľami, pričom slova a čísla sú vo francúzskom jazyku. Vyzerá to dosť zložito? Pre Francúzov nie, ale pre väčšinu ľudí, ktorí neovládajú tento jazyk, je francúzska ruleta jeden veľký nezmysel. Čo sa týka európskej rulety, pri nej sa využíva anglický jazyk, stôl riadi krupiér, keďže v predchádzajúcom type riadi ruletu stickman.

Systémy rulety

Systémy rulety môžu byť skutočne rôzne. Niektoré sú vyvážené, iné sú lepšie či horšie. Pomáhajú k výhre, no netreba očakávať, že nájdete dokonalý systém, ktorý vás udrží v hre nekonečne dlho, a to za každých okolností. Takto to teda nefunguje! Poznáme napríklad systémy, ktoré sú určené pre hráčov, ktorí neradi riskujú, ale i pre tých, ktorí sú ešte len nováčikovia. Existuje však omnoho viacej systémov na rôzne účely, ktoré môžu hru zjednodušiť, no treba rátať s tým, že nejde o žiadny zázrak, ktorý by fungoval presne podľa predstáv.

Stratégia dominance

Ide o stratégiu, ktorej podstata spočíva v tom, že hráč vsadí na šesť ľubovoľných čísel, ktoré môžeme označiť ako line. Stávka na tieto čísla sa robí až 14 krát za sebou, a to na základe číselného radu s bezpečným progresom. Dominance stratégia predstavuje efektívny spôsob ako zariskovať až 39 žetónov!

FOTO: ©moussa81 / Dollar Photo Club