Rozlúčte sa s jarnou únavou

Po zime, aj keď nebola taká mrazivá ako kedysi, už túžobne a nedočkavo očakávame jar. Nevyhnutne sa s ňou však viaže najmä jarná únava, ktorú všetci veľmi dobre poznáme. Ak však chceme využiť prvé slnečné lúče naplno, nemá v našich plánoch únava čo robiť.

Čaká nás predsa veľa povinností na záhradke, no rovnako sa iste neviete dočkať ani príjemných jarných prechádzok, pri ktorých načerpáte príjemné hrejivé slnečné lúče. Jarná únava je stálicou každý rok, no a hlavným dôvodom je strata energie, keďže je naše telo vyčerpané z chladu aj nedostatku slnečných lúčov.

Celkom sa jej vyhnúť dá len ťažko, a stojí to najmä veľa premáhania, no ak s ňou začnete bojovať ešte pred príchodom jari, budú Vaše šance na úspech vyššie. Tajomstvo sa skrýva nielen v zdravej strave, ale aj dostatku pohybu. Prvé náznaky jarného počasia tak treba jednoznačne stráviť vonku. Takýto pohyb prospeje každému organizmu a ani sa nenazdáte, a energia sa Vám opäť vráti.

Ideálne je aj toto obdobie na aktívny šport. Vhodný je teda beh, no nepodceňujte správnu výbavu. Tá nestojí veľa, veď Vám plne postačia pohodlné bežecké tenisky. Tie sú základ a ostatné nájdete aj vo svojej skrini. Vašu jarnú dobrú náladu však zlepšia aj tričká s potlačou, ktoré nájdete na bastard.sk.

Prekonať únavu však nie je vždy jednoduché. Venujte teda pozornosť aj správnemu oddychu a pripravte telo na nový rytmus. So spánkom to však nepreháňajte, nechcete predsa prespať krásne slnečné počasie. Ak Vás teda už slniečko vytiahne z postele a nečakajú Vás dôležitejšie povinnosti, vyrazte von.