Relaxačné kreslá – zdravotná pomôcka či drahý špás?

Máte už nejaké relaxačné kreslo doma? Nemáte, ale uvažujete o jeho kúpe? Neviete sa rozhodnúť, či sa vám vôbec také kreslo zíde? Pozrieme sa s vami na to, aké existujú relaxačné kreslá, a či sa vám oplatí si nejaké zadovážiť.

relaxacne-kreslo-polohovatelne-signal-nitro-katalognabytku.sk

V čom sa líšia od bežných kresiel?

Základným dôvodom, prečo si chce niekto kúpiť relaxačné kreslo, sú jeho funkcie, ktorými sa odlišuje od bežných kresiel a sedačiek. Tieto funkcie však nie sú pri všetkých kreslách rovnaké, takže si najprv overte, či to, ktoré chcete kúpiť, zodpovedá vašim predstavám. Relaxačné kreslá zväčša umožňujú polohovanie jednotlivých častí samostatne, hlavne operadla a podnožky. Nie všetky to však dovoľujú, dajte si pozor na také, ktoré majú pohyb operadla a podnožky zosynchronizovaný. Vtedy nemáte veľa polohovacích možností. Ovládané bývajú najčastejšie pomocou diaľkového ovládača, alebo priamo tlačidlami na kresle. Snahou je dosiahnutie čo najväčšieho pohodlia. Viaceré relaxačné kreslá majú navyše určité masážne funkcie. Pomocou valčekov zabudovaných do operadla a sedacej časti si môžete premasírovať takmer celé telo. Kreslo môže mať i možnosť rýchlosti a intenzity masáže. Za také si už ale priplatíte.

Ocenia ich hlavne seniori

Relaxačné kreslá sú prínosné prevažne pre seniorov. Tí ich ocenia hlavne preto, že vďaka polohovaniu majú uľahčené vstávanie, ktoré im inak robieva problémy. Samozrejme, znova tu platí, že ak už investujete do relaxačného kresla, kúpte si také, ktoré nemá zosynchronizované polohovanie jednotlivých častí. Takéto kreslo by seniorom vstávanie vôbec neuľahčilo. Pozor si dajte pri nákupe aj preto, že k relaxačným kreslám patria i také, ktoré nemajú žiadne elektronicky poháňané funkcie, ako sú napríklad klasické hojdacie kreslá, ich cena je potom podstatne nižšia. Odborníci z e-shopu www.katalognabytku.sk radia zakúpiť si špeciálne relaxačné kreslo i do kancelárie. Nemusí mať elektronické funkcie, ale malo by byť pohodlné a zodpovedať zdravotným normám pri sedení. Budete tak schopný lepšie sa sústrediť na prácu a nebudete trpieť bolesťami chrbtice, krku či hlavy. Nesprávne sedenie celý deň sa potom nepríjemne prejavuje na celkovom zdraví ľudského organizmu. Relaxačné kreslo je tak i dobrou prevenciou.

FOTO: katalognabytku.sk