Rekonštruujte s rozumom

Naším domovom často venujeme zvýšenú pozornosť. Nechceme predsa domov chodiť len do uprataného domova, ale chceme aby aj pekne vyzeral. Pravidelne tak podstupujeme výmenu nábytku, maľovanie stien, tapetovanie, či rozsiahlejšiu rekonštrukciu.

Snažíme sa tak získavať domáce pohodlie farbou stien, rozložením a štýlom nábytku, no najmä v panelákoch počas svojho oddychu musíme tolerovať susedov. Neraz nás tak ruší nielen detský krik, či výmena názorov medzi partnermi, ale aj obyčajné pozeranie televízie, či nočné chodenie po byte. Rovnako sa musíme popasovať aj s hlukom z ulice, keďže sa paneláky stavajú aj na okrajoch rušných ulíc.

hluk

Ak doma chcete mať pohodlie, aj dobrý vzťah so susedmi, vyriešte tento problém pri najbližšej rekonštrukcií. Svoj byt si totiž môžete pomerne jednoducho odhlučniť. Práve vďaka blízkosti susedov, ale aj menšej hrúbke stien tak počujeme aj to, čo nechceme. Aby ste však mali presnú predstavu o hluku vo Vašej domácnosti, neváhajte využiť meranie hluku.

Odborníci Vám tak presne prezradia, aké zásahy budú potrebné, koľko to bude stáť, aj čo si môžete od toho sľubovať. Odhlučnenie bytu je tak často jediným riešením, ako získať svoj pokoj aj ničím nerušený spánok späť, a to aj pri hlučnejších susedoch. Možností tu máte viacero, no konečné rozhodnutie je len na Vás.

Výsledná cena rekonštrukcie sa tak prirodzene navýši, no za pokoj vo Vašom byte to určite stojí. Do žiadnych opráv by sme sa však bez hotovosti púšťať nemali. Dobre zvážte aj sumu, ktorú budete potrebovať, aby sa prostriedky neminuli v polovici prác. Aj na tento účel však môžete využiť pôžičky. Tie od quatropozicky.sk ponúkajú viacero výhod.