Pripravte deti na skutočný svet

Máme pred sebou náročné obdobie. Vianoce predstavujú nápor na našu psychiku, ale aj peňaženku. Ak toto ustojíte, máte vyhrané. Oplatí sa teda na darčeky myslieť v predstihu, aby ste si ušetrili starosti práve v týchto dňoch.

Najmä kúpa darov pre naše deti nie je jednoduchá. Oslavy zrejme poriadate viackrát do roka, no práve Vianoce sú asi najštedrejšie. V snahe potešiť však neraz minieme viac, ako sme plánovali. Je však na zváženie, či prehnanými a drahými darčekmi nerozmaznávame naše deti až priveľmi. Iste nechcete, aby s Vášho syna, či dcéry vyrástol človek nevďačný a presvedčený, že musí dostať všetko, čo chce. Takto svet jednoducho nefunguje, a ak naň chcete svoje deti pripraviť čo možno najskôr, zvažujte aj každú kúpu darčekov. Nesnažte sa splniť všetky ich želania, niektoré by mali zostať predsa len nesplnené.

Ukážte im, že aj praktický darček môže potešiť aj ich srdiečka. Ak im napríklad treba vymeniť detský nábytok, vyčarujte im spoločne v izbe čarovný svet plný fantázie. Na to Vám postačí predstavivosť, šikovné ruky, no a samozrejme nový detský nábytok. Ten vyberiete na nabytok-elegancia.sk. Nemusíte teda darovať len plastové hračky, potešia sa aj knihám, či podobnej zmene vo svojom kráľovstve. Ak nemáme dostatok peňazí, jednoducho musíme hľadať možnosti, ako docieliť maximum radosti, za minimum peňazí.

Záleží teda na našej výchove, ako budú deti vnímať svet okolo seba. Nemusíme im však celkom zobrať všetky detské sny. Ak sa blíži nejaká oslava aj vo Vašej rodine, malé srdiečka vie najviac potešiť napríklad nafukovací hrad. Prenájom týchto atrakcií ich robí dostupné aj Vám.