Prečo je vhodný e-shop?

E-shop sa stáva čoraz častejšou formou predaja produktov zákazníkom, každý druhý kamenný obchod už vlastní internetový obchod, na ktorom predáva produkty online. Prečo tomu ale tak je? Ako prvé nás napadá, že dnešná pretechnizovaná doba jednoducho vyžaduje, aby firmy alebo jednotlivci fungovali nielen v „realite” ale aj v online svete, kde predávajú produkty alebo služby prakticky bez obmedzenia času a miesta. A hneď tu máme dôvod číslo dva! Firmy používajú e-shop preto, aby pokryli čoraz väčší počet zákazníkov, bez toho, aby museli cestovať… a čo je teda posledným dôvodom, pre e-shop? Pravdaže, ušetrenie uveriteľného „balíka” peňazí na priestore a  predajni. Firmy radšej investujú peniaze do kvalitnej firemnej identity ako do drahého prenájmu.

E-shop

Tvorba E-shopu, trvá možno tak týždeň, tvorba kamenného obchodu mesiace. Ak si teda vyberiete fungovanie v online svete radšej ako v reálnom kamennom obchode, ste na skvelej ceste ako dosiahnuť vysoký úspech a pri tom neopustíte brány vášho domu. E-Shop je vlastne klasická web stránka, ktorá má okrem základných funkcií aj možnosť nakupovania produktov (alebo aj služieb) online. Pri vzniku online obchodu je dôležité zamyslieť sa nad vzhľadom, funkcionalitou a určením. Vhodne vybratý webdesign, dokáže urobiť neuveriteľné zázraky. Dizajn by mal byť v súlade s identitou firmy ale aj s produktami,ktoré predávate a pravdaže by mal byť nekomplikovaný, aby neodťahoval pozornosť zákazníkov od produktov/služieb, ktoré ponúkate. Prvoradým účelom stránky je niečo predať, tak na to nezabúdajte!

 

Ako ale získate svoj e-shop? Na internete máte možnosť nájsť viacero šablón, ktoré sú už predkonfigurované na funkcie ktoré potrebujete. Málo z nich je zadarmo ( hlavne WordPress šablóny), niektoré sú spoplatnené. Sú však lacnejšie než tie, ktoré boli vytvorené na objednávku, kedže ich tvorca ich predáva masovo. Tvorba webových stránok a e-shopov predsa niečo stojí. Keď vyžadujete unikátny dizajn a špecifické funkcie, kontaktujte odborníkov, ktorí sa tejto činnosti venujú. Človek, ktorý sa vyzná do tvorby stránok, vám vie neuveriteľne poradiť a pomôcť pri výbere web dizajnu a pravdaže funkcionality.

 

Nezabúdajte na to, čo sme spomenuli vyššie: hlavnou úlohou webu je predať a nie byť dokonalým vo všetkých ohľadoch!

 

 

FOTO:  © Jakub Jirsák / Dollar Photo Club