Pre Váš príjemný spánok

V bežnom živote zažívame veľmi veľa stresu. Napätie v práci, ale aj neľahké situácie v bežnom živote, sú často náročné a zaťažujú našu psychiku. Cítiť sa následne dobre nie je jednoduché, ak teda prichádzate večer domov podráždený a zničený, zrejme je dôvodom najmä stres.

Ten je spomínaní takmer všade a berieme ho často ako nevyhnutnú súčasť. Nájsť si zamestnanie, s minimom stresu je dnes naozaj ťažké, ak nie dokonca nemožné, no hlavným problémom je jeho odbúravanie. Aby netrpela myseľ ale ani telo, je nutné sa týchto pocitov zbaviť a prísť na iné myšlienky. Niekomu vyhovuje nejaký koníček, iný potrebuje mať doma pokoj a pohodu.

Čo však k nášmu životu potrebuje každý jeden je samozrejme spánok. Aj jeho nedostatok sa prejaví nielen na našej pozornosti, únave ale aj schopnosti zvládať vypäté situácie. Práve naša odolnosť je kľúčová pre našu pohodu v dnešnom modernom svete. Preto by sme mali dbať na dostatok spánku ale aj jeho kvalitu. Dospelý človek potrebuje v priemere 6 až 8 hodín pokojného spánku. Problémom je jeho nedostatok, no aj nadbytok. Ak teda netrpíte žiadnou poruchou alebo zdravotnými problémami, mali by ste sa do tohto intervalu vmestiť.

V posteli teda trávime veľa času, no nie je dôležitá len kvantita, ale aj kvalita nášho odpočinku. Na tú má vplyv nielen naša psychika, či ťažké životné skúsenosti, ale aj kvalita samotného matraca. Aj keď nechcete možno vyhadzovať veľa peňazí za drahé matrace, je predsa len voľba kvalitnejšieho tou správou cestou, pre Váš plnohodnotný spánok. Populárne sa teraz stávajú najmä matrace z pamäťovej peny, ktoré sa plne prispôsobia Vám, no novinkou, ktorá Vám možno bude vyhovovať viac, sú latexové matrace. Je to prírodný materiál, a tak sa nemusíte obávať alergií, viac hľadajte na zdravotne-matrace.sk.

 

FOTO: zdravotne-matrace.sk