Praktické stropné svietidlá do akýchkoľvek priestorov

Každý priestor potrebuje osvetlenie, ktoré po zotmení nahradí prirodzené slnečné žiarenie. Jedným z najzákladnejších prevedení svietidiel sú stropné svietidlá. Na rozdiel od závesných sú vhodné aj do miestností s nižším stropom a je ich možné umiestniť takmer kdekoľvek bez toho, aby obmedzovali v pohybe. V prípade dizajnu stropných svietidiel platí, že v jednoduchosti sa ukrýva najväčšia krása a praktická funkčnosť.

Tienidlo zabezpečí optimálne rozptýlenie svetla

Stropné svietidlá sa zväčša skladajú z dvoch častí – podstavy a tienidla. Podstava sa pripevňuje o strop skrutkami a napája na elektrické rozvody. Tienidlo má jednak dekoračnú funkciu a zároveň prispieva k lepšej a rovnomernej difúzií svetla do okolitého priestoru. V dizajne stropných svietidiel dominujú najmä biele či béžové tienidlá, a to pre dosiahnutie prirodzenej farby svetla. Ak však chcete v priestore vytvoriť želanú atmosféru, dostupné sú aj stropné svietidlá s farebnými tienidlami.

Možnosť regulácie smeru svetla

Svietidlá upevniteľné o strop sú zväčša využívané ako hlavné osvetlenie, a preto sa umiestňujú do stredu miestnosti. Môžete si zvoliť buď jedno väčšie svietidlo alebo prevedenie, ktoré obsahuje na jednej podstave hneď viaceré menšie svetlá.

artemide-mercury-soffitto-350x350Stropné svietidlá je potrebné prispôsobiť materiálu stropu

Keďže sa stropné svietidlá inštalujú priamo na strop a ten býva zhotovovaný z rozličných materiálov, možnosti použitia svietidla je potrebné pred kúpou overiť. Nie všetky svietidlá je totiž možné inštalovať na drevené alebo sadrokartónové stropy.

LED žiarovky ušetria značné množstvo energie

Snahou každého majiteľa domácnosti, ale aj výrobcov svietidiel, je dosiahnuť optimálne využitie energie na svietenie. Aj preto sú v súčasnosti veľmi populárne svietidlá využívajúce LED žiarovky. Takéto svietidlá spotrebujú neporovnateľne menšie množstvo elektrickej energie, než tie na bežné žiarovky, poskytnú dlhšiu životnosť a umožnia priestor okrem typického „žltého“ svetla osvetliť aj teplým bielym.

Ak v súčasnosti hľadáte vhodné stropné svietidlá, v internetovom obchode Casca.sk ich nájdete širokú ponuku. Naživo si ich môžete prezrieť aj v showroome Casca v Bratislave.