Poznáte letné nástrahy pre vašu postavu?

Väčšina ľudí si myslí, že najnebezpečnejším ročným obdobím je z hľadiska priberania jednoznačne zima. No vedeli ste, že to tak vôbec nie je?

Nuotatrice in piscinaHorúce teploty

Celý rok poctivo cvičíte, chodíte behať a zrazu sa vám akosi nechce? Je to asi kvôli tomu, že je vám veľmi teplo a jednoducho na to nemáte energiu. Počasie slúži teda ako najbežnejšia výhovorka, prečo sa vám nechce ísť športovať. No pokiaľ sa necháte pohltiť týmito výhovorkami, hrozí vám, že sa celé leto nebudete hýbať a vy priberiete to, čo ste sa celý rok snažili zhodiť. Treba si však uvedomiť, že fitness centrá sú klimatizované a beh môžete vymeniť napríklad za plávanie.

Chladené nápoje

Je horko a čím môžete najlepšie uhasiť smäd? No predsa dokonale vychladeným pivom či kofolou. Dávajte však pozor na prísun kalórií, ktoré tieto nápoje obsahujú. Pamätajte, že vychladená voda s citrónom je oveľa lepšia a hlavne neobsahuje žiadne kalórie!

Grilovacia sezóna

Grilovanie sa stalo vašou vášňou. Každý víkend si rozprestriete okolo grilu a neviete sa dočkať šťavnatého mäska. K tomu nejaké pečivo, pivo, limonády, omáčka a všetko je pripravené vo voňavej olejovej marináde. No nie je to sen? Bohužiaľ je táto strava tiež veľmi bohatá na kalórie a nepekne sa môže odraziť práve na vašej postave. Skúste teda vymeniť mäso za rybu a okrem toho si môžete ugrilovať ako prílohu práve zeleninku. Mňam!

Popsicle   Ice lolly Ice block  Icy pole Ghiacciolo Wassereis Lebensmittel   Paleta helado Glace  l'eau

Zmrzlina

Je len málo ľudí, ktorí počas horúcich letných dní odolajú nástrahe zvanej zmrzlina. A je prakticky jedno, či ide o smotanovú alebo „vodovú“, pretože kalorické sú ozaj všetky. No pokiaľ sa jej neviete vzdať, skúste sa v obchode porozhliadnuť po nízkokalorickej. Tá však pravdepodobne nebude, takže najlepší spôsob ako si vychutnať zmrzlinu bude urobiť si ju doma. Žiadny cukor, len čerstvé ovocie. No nestojí to za to?

Obrázky: Comugnero Silvana + puckillustrations / Dollar Photo Club