Poslala som svojho lekára za mreže

Keď Natasha prvýkrát navštívila svojho obvodného lekára, myslela si, že nemôže byť v lepších rukách, ale mýlila sa. Nech sa páči, prečítajte si jej šokujúci, ale i hrdinský príbeh. 

Natasha

Istú noc som sa zobudila veľmi vydesená, srdce mi búšilo a po čele stekal pot. Znova tá istá nočná mora!

Mama ma prvýkrát zobrala k lekárovi, ale to nebola len obyčajná detská nočná mora. Mala som reálny dôvod báť sa. Všetko to začalo, keď som mala 8. Mala som podozrenie na infekčnú mononukleózu a moja mama ma vzala na miestu chirurgiu, kde som prvýkrát stretla Dr. Collisa. Bol to nízky muž s biely vlasmi a okuliarmi.

Poďte ďalej,“ povedal a usmial sa. Do ambulancie som šla s mamou, no keď mu vysvetlila, čo mi je, doktor mi prikázal vyzliecť sa od pásu dolu a vysadnúť na stôl. Ale to už mama nevidela, stôl bol tienený závesom. Bola som zmätená, keď mi rozkročil nohy. Koniec koncov bol to krk, čo ma bolel. Už vtedy mi bolo jasné, že takto sa to asi nemá vyšetrovať. 

Au! To bolí, kričala som, ale on sa len smial.

Mama sedela na druhej strane izby, takže nemala predstavu, čo sa v skutočnosti deje. „Nataša, prestaň robiť rozruch a nechaj lekára pracovať,“ povedala mama netušiac, čo práve urobil.

Keď som sa obliekala, cítila som sa divne. Urobil doktor niečo zlé? Bola som ešte len dieťa. Cítila som sa zmätene. Takže, keď doktor Collis opakoval svoje správanie počas nasledujúcich štyroch mesiacoch, nespochybňovala som to. Jedného dňa sa ale niečo zmenilo. Raz povedal, že sa nemusím vyzliecť. Zdalo sa mi to divné. Urobila som niečo zle?

O 3 roky neskôr zomrela mamička na rakovinu. Mala len 48 a ja som si nevedela predstaviť život bez nej. Tak som navštívila terapeuta, ktorý mi mal pomôcť vysporiadať sa s touto nečakanou ujmou. Na poslednom z našich stretnutí mi položil otázku, ktorú som nečakala. „Nataša, dotkol sa ťa niekedy doktor Collin nevhodným spôsobom?

Zrazu som mala oči zaplavené slzami a terapeut mi podal vreckovku. „Niekto už naňho podal sťažnosť a polícia to vyšetruje,“vysvetlil.

Ach môj Bože. Zrazu ma zaplavil pocit viny, hanby a hnevu.

Utekala som von, kde už čakal môj otec. Cítila som sa hrozne. 

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch policajti prípad vyšetrovali. Bohužiaľ, nemali dostatok dôkazov na to, aby ho zatkli, takže doktor Collis čoskoro pokračoval vo svojom „normálnom“ živote. Cítila som sa, akoby som tá zatknutá bola ja. Upadala som do hlbokých depresií. Keď som bola chorá, odmietla som ísť k lekárovi. Radšej som to nikomu nepovedala a trpela som v tichosti.

Podarilo sa mi dostať na vysokú školu, no stále ma sužovali nočné mory, ktoré ma každú noc budili. Takto to bolo až do mojej devätnástky, vtedy sa konečne niečo zmenilo.

Dostala som list, v ktorom sa ma pýtali, či by som bola ochotná svedčiť proti doktori Collisovi. Ani chvíľu som neváhala, vedela som, že to musím urobiť. Nikdy som neoľutovala svoje rozhodnutie. Dr. Collis bol podozrivý zo 43 prípadov zneužívania. Bol vyčiarknutý zo zdravotného registra a o rok neskôr polícia znova otvorila vyšetrovanie s tým, že som podpísala vyhlásenie o pomoci usvedčiť ho. 

Počas nasledujúcich dvoch rokov polícia zhromažďovala dôkazy proti Collisovi a v júni 2011 som sa konečne dočkala súdu. Stála som v lavici svedkov a nenechala som sa zastrašiť Collisovým pohľadom, hoci to bolo ťažké.  Aj keď prešlo toľko rokov, stále som sa cítila ako hlúpe dievčatko.

Ale už som nemala 8, bola som dospelá a chcela som vyjadriť svoj názor. Na súde ma označili za hviezdneho svedka, ako statočne som opísala izbu, kde to robil 16-krát počas štvorročného obdobia. A to väčšinou pod maminým nosom.

Po dvojtýždňovej štúdii v londýnskom Old Bailey bol Anton Collis usvedčený.

Konečne je to za nami,“ vykríkla som, keď už nebolo pochýb, že je odsúdený na 8 rokov a 10 mesiacov. „Bola si veľmi statočná,“ zašepkal mi otec, keď sme vychádzali zo súdnej siene.

Som na teba hrdý.

Tiež som na seba hrdá. Mám fantastického priateľa a vyštudovala som univerzitu. A hoci mi Collis ukradol detstvo, nedovolím mu vziať aj zvyšok života.

Zdroj a foto: thatslife.com.au