Porcelánový svet

Milujem porcelán! Takto si dovoľujem začať článok o tom, ako sa stala táto keramická hmota mojím svetom. Všetko to odštartovali prvotriedne taniere Tescoma, ktoré mi daroval manžel na desiate výročie nášho sobáša. Už od puberty som k porcelánu pociťovala silné sympatie, no v tomto okamihu sa zrodila láska. Možno i preto, že som ich z lásky dostala. Pozývam Vás teraz na takú malú súkromnú prehliadku mojím krehkým, no zároveň pevným hobby, ktoré sa stalo i mojim živobytím.

Hravé ilustrácie

ilustracie na porcelan

Každoročne sa zúčastňujem rôznych veľtrhov doma i v zahraničí, no oslovujem aj súkromné osoby. Mojím cieľom je objavovať unikátne skvosty, reštaurovať ich, dotvoriť a oživiť. Vytváram tiež celkom nové kúsky. Zaobstarám si snehobiele, ale i rôznofarebné porcelánové taniere a začnem im vymýšľať príbeh. Sú ako nepopísaná kniha, čistý list a ja im vdychujem dušu. Kombinovanie elegantných línií s hravými ilustráciami vo mne vyvoláva neopísateľnú spokojnosť. Proste som sa v tejto práci našla. Každý deň je o niečom inom, neprepadám stereotypu, žiaden z mojich výtvorov nie je identický a presne toto moji klienti milujú. Poznáte ten pocit, keď sa vo Vás roztancuje fantázia a vy ju neviete zastaviť? Toto sa so mnou deje pri ilustrovaní porcelánového riadu.

Oživovanie zašlej slávy

set

Neopakovateľné kúsky, ktoré si prinesiem z veľtrhov, alebo zakúpim cez internet, zväčša dýchajú starobou. No ich retro štýl nie je na škodu. Práve naopak, dá sa dotvárať, kúzliť sa ním a ohurovať. Moderné dekorácie majú najmä osviežiť domácnosť a dodať jej vlastnú individualitu. Súčasné trendové sady vyzerajú krásne a elegantne. Ja vytváram sety z toho, čo sa zdanlivo skombinovať nedá. Premaľujem, domaľujem, zatriem… a znova oživujem zašlú slávu starého porcelánu.

Na prenájom

Na Slovensku nie je táto služba príliš rozšírená, no mne sa v nej začalo celkom dariť. Nielenže porcelánové taniere, poháre, misy či vázičky ozvláštňujem svojským štýlom a tým im dávam identické znamienko, ale tiež svoje dielka ponúkam na prenájom. Sú obľúbeným sortimentom na svadbách, jubilejných oslavách, promóciách, ale i pri romantickej večery, ktorá má byť iná než tie ostatné. Vyrobím aj riad na zákazku s fotografiou či vyznaním.

porcelan svadba

Nuž áno, toto je môj porcelánový svet. Čo poviete, je nádherné ísť si za svojím snom, nie?

A ako hovorí Hugh Grant: „Porcelán je darček od srdca, ktorý poteší a zároveň je i praktický. 

Foto: blog.etsy.com, pinterest.com, ceramicslife.com