Pokojné leňošenie.

Kto každé ráno vstáva do školy či do práce rád, nech zdvihne ruku. Pochybujem, že ju niekto naozaj zdvihne. Ranné vstávanie je utrpením  nejedného školopovinného či pracujúceho človeka.

Môcť tak prespať celé dopoludnie a nepočuť budík ráno o šiestej ako nás zúrivo budí, a nie a nie prestať. Aj keď je pravdou, že v dnešnej dobe už budík vlastní len málokto. Ranné vstávanie nám už oveľa častejšie spríjemňuje hudba, ktorú si ako ranné zvonenie môžeme nastaviť na našich mobilných telefónoch.

No sú dni kedy budenie nepotrebujeme, a vtedy si každý z nás určite rád pospí trošku dlhšie. V teplých perinkách zabambušený až po uši si vychutnávame víkendové leňošenie. Niektorí ľudia, keď sú unavení zaspia naozaj kdekoľvek, hoci aj na gauči. Ja teda nie. Najlepšie sa mi spí v kvalitných perinách a v štýlovo zariadenej spálni, ktorú som si prerobila a zmodernizovala ešte minulý rok. Nábytok mám dokonale zladený v prírodných farbách a steny mi zdobia dekoratívne nálepky. No čo ma donedávna trápilo oveľa viac boli hrozne hluční susedia, ktorí nikdy nerešpektovali nočný pokoj. Tak som sa rozhodla si byt trošku odhlučniť. Naviac bývame blízko veľmi frekventovanej cesty odkiaľ extrémne počuť hluk áut. Jedno auto strieda druhé a človek má pocit, že tomu nie je konca. Už som mala toho dosť a či mi to uveríte alebo nie, hneď ako som si nechala byt odhlučniť mám pokoj. Na internete je celkom slušný výber spoločností, ktoré Vám byt odhlučnia za priaznivú cenu a v relatívne krátkom čase. Ja som si vybrala spoločnosť, na ktorú som mala dobré referencie. Určite kvalitné odhlučnenie zabezpečí potichu.sk. Treba si prečítať referencie a vybrať si tú pre Vás najvhodnejšiu. Nie je nad to, keď si môžete v kľude a bez zbytočných rušivých vplyvov vychutnať domáci pokoj.

FOTO: potichu.sk