Odvlhčovač pre wellness bazén

Wellness bazén je pravým miestom pre nás všetkých, ktorí potrebujú oddych, pohyb, poprípade zábavu s rodinou či priateľmi. O wellness bazén je však potrebné sa pravidelne  starať a udržiavať ho v čistote, v opačnom prípade bude špinavý, nepohodlný a predovšetkým nezdravý. Náklady na udržiavanie môžu byť skutočne vysoké. Existuje však jeden spôsob, ktorým sa dajú znížiť a ním je investícia do odvlhčovača.

Zníženie nákladov na energiu

Klasický bazénový ventilačný systém prináša čerstvý vonkajší vzduch, ktorý nahradzuje vlhký vzduch hromadiaci sa v miestnosti s bazénom. Ide však o zbytočné plytvanie energie, vonkajší vzduch je totiž potrebné zahrievať, poprípade ochladzovať na požadovanú teplotu. Ďalšiu nevýhodu predstavuje privedenie vonkajšieho vzduchu v podnebí s vysokou vonkajšou vlhkosťou.

Odvlhčovač však využíva použitý vzduch zahriaty na správnej teplote, pričom taktiež ponúka chladenie alebo vykurovanie.

Využitie skrytého tepla

Odvlhčovač v lete zníži náklady za chladenie a v zime zase na vykurovanie. Zariadenie totiž pôsobí ochladzovaním vzduchu, až pokiaľ nie je nadmerná vlhkosť prinútená ku kondenzácii vzduchu. Potom, čo sa vodná para kondenzuje do vody sa uvoľní tepelná energia, ktorá môže byť zachytená a využitá na ohrievanie, vďaka čomu sa znížia ďalšie náklady.

Stlmenie relatívnej teploty

Počas teplých letných dní môže odvlhčovanie spôsobiť, že vzduch bude chladnejší aj pri udržiavaní stálej teploty. Je to kvôli tomu, že odvlhčovač pociťuje zrejmú teplotu skôr ako absolútnu teplotu. Pri vyššej úrovni vlhkosti sa nemôžeme prostredníctvom potenia dostatočne ochladiť, na nižšej úrovni sa však pot vyparovať môže a telo sa dokáže cítiť chladnejšie. Odvlhčovač nám teda pomôže v lete ušetriť ďalšie náklady za ochladzovanie.

Zlepšenie vnútornej klímy

 Veľké množstvo vlhkosti má nepriaznivé účinky na pretrvávajúcu pleseň, kvalitu ovzdušia, alebo škvrny a baktérie množiace sa vo vlhkom prostredí. V najhoršom prípade to môže vyústiť ku zdravotným problémom ako je alergia alebo astma. Odvlhčovač však zaistí, aby klíma bola dostatočne zdravá a čistá.

Nákup odvlhčovača je investícia, ktorá vám za niekoľko rokov ušetrí veľké množstvo financií a nervov. Nielenže vám klesnú náklady, ale takisto zabránite, aby sa váš wellness bazén poškodzoval.