Nezanedbávajte výmenu pneumatík

shutterstock_186661043Je dôležité si uvedomiť, že auto je ako člen rodiny a treba sa oň dostatočne starať. Ak zanedbávate údržbu o interiér automobilu, dá sa to ešte odpustiť. Ale ak zanedbávate pneumatiky, tak by ste to mali čím skôr napraviť. Neskorá výmena pneumatík môže spôsobiť dopravnú nehodu. Práve to by vás malo popohnať kúpiť najnovšie modely pneumatík a ísť k automechanikovi, aby vám ich vymenil.

Poprípade si radšej poprezerajte viaceré kamenné predajne a e-shopy. Nájsť môžete aj lacnejšie pneumatiky ako v predchádzajúcom obchode. Ak je pre vás každá korunka dobrá, radšej investujte do času a hľadajte tie najlacnejšie pneumatiky.

Vyberať si môžete z rôznych druhov značiek. Môžeme spomenúť trebárs tieto spoľahlivé a pritom lacné značky pneumatík – Continental, Matador, Dunlop a Michelin.

Aké typy pneumatík rozlišujeme?

Vyberať si môžete medzi nasledujúcimi typmi pneumatík: LNP letné, LNP zimné, osobné letné, osobné zimné, SUV letné alebo SUV zimné.

Ďalej by ste si pri výbere pneumatík mali všímať okrem výrobcu aj šírku, profil, priemer a dezén. Ak by sme vám mohli odporučiť, skúste spoľahlivý e-shop s dobrými pneumatikami. Volá sa pneumatiky-pneupex.sk a ponúkajú naozaj fantastické ceny. Ak máte absolvovanú autoškolu, kúpa pneumatík vás nepoloží na kolená.