Netradičné svadobné obrúčky – vyberiete si ich aj Vy?

222500951V minulosti sa svadobné obrúčky príliš nedozdobovali. Ich význam bol jasný a presný – slúžili ako symbol či znak lásky dvoch snúbencov, ktorí sa rozhodli ísť spoločnou cestou životom. V súčasnosti je však trend o čosi odlišný. Dostupné technológie a veľmi šikovné ruky zlatníkov dokážu niekedy až zázraky so samotnými obrúčkami či zásnubnými prsteňmi. Dozdobenie prsteňa diamantmi, briliantom či inými kameňmi nie je najmenším problémom. Taktiež ani moderné gravírovanie na prednú či zadnú stranu obrúčok nie je ničím výnimočným.

 

Ako to vyzeralo v minulosti?

 

224111101Pokojne si spomeňte na prstene svojho otca alebo matky, ktoré si dali počas svadobného obradu oni na prstenníky. Štandardne prsteň a obrúčky zo žltého zlata vyjadroval spomenutú lásku, ktorá vydržala často oveľa dlhšie, ako “lásky” v súčasnosti. Jediná odchýlka medzi obrúčkami Vašich rodičov a obrúčkami možno ich známych či priateľov bola v šírke prsteňa. Drahé kamene ste na nich takmer nenašli a gravírovanie bolo zbytočne drahé a často nedostupné. Platilo teda, že v jednoduchosti je krása. A to platilo nielen pri svadobných obrúčkach, ale aj pri zásnubných prsteňoch tiež zo zlata alebo striebra, ktoré si opäť mohli darovať len tí, ktorí nemali hlboko do peňaženky.

 

Ako to vyzerá dnes?

 

Jednoduchosť je trendom aj momentálne. Svadobné obrúčky sú často z jedného materiálu, ktorý má dokonalý tvar a krivky. Zlato sa postupne rozšírilo o svoje ďalšie “farby” a dnes sa svadobné obrúčky nosia nielen v žltej, ale aj v bielej či ružovej farbe. Ak by ste sa predsa len rozhodli pre spojenie napríklad týchto dvoch farieb, rozhodne už nebudete tak výnimoční ako kedysi. Unikátne svadobné obrúčky v kombinácií žltého a bieleho zlata sú dnes celkom dostupné a na Vašej ruke budú vždy pútať pozornosť.

 

Svoje nové svadobné obrúčky si môžete vybrať aj v Boutique Briliant, ktoré je dostupné každému páru.