Nepodceňujte bezpečnosť pri práci

Pracujete vo výškach alebo v nebezpečnom prostredí? Druh tejto práce môže vykonávať len spoľahlivý pracovník, ktorý má nielen len odborné znalosti, ale aj praktické skúsenosti a má schopnosť rýchlo reagovať na vzniknutú situáciu, kde je odkázaný sám na seba a na ochranné pracovné pomôcky. Aj napriek tomu, že sa výškové práce finančne oplatia, netreba podceňovať svoju bezpečnosť. Pri takejto práci dochádza k ohrozeniu pracovníka najčastejšie pádom z výšky. Podľa druhu a povahy práce je veľmi dôležité zvoliť si takú ochranu a pracovné pomôcky, ktoré vás dostatočne ochránia a zaistia v prípade pádu. Obmedzte vaše ohrozenie výberom tej správnej techniky, ktorá je určená na nebezpečnú prácu.

Black toolbox with tools on wooden background

Chráňte si svoju hlavu

Ochranné prilby a helmy zachraňujú ľudské životy a v prípade, že sa vaša práca vykonáva na lešení, kde ste po celý čas vysoko, je to priam nevyhnutné. Chránia vašu hlavu pred padajúcimi predmetmi, náradiami alebo pred spomínaným pádom z výšky. Je to základný kus, ktorý by vám pri nebezpečnej práci určite nemal chýbať. Nechcete predsa, aby vám padajúci predmet spôsobil otras mozgu alebo iný vážny úraz.

Nešetrite ani na ochranných okuliaroch, ktoré chránia váš zrak pred vonkajšími vplyvmi, ktoré ani nemusíte vidieť. Tie lacnejšie varianty sú nepohodlné, môžu vám padať z hlavy a skôr či neskôr by sa vám cez ne horšie pozeralo. Pokiaľ investujete do kvalitných okuliarov, okrem ochrany zraku pred prachom a UV žiarením budú pohodlné a vy ani nebudete vedieť, že ich máte. Ochranné okuliare by mali byť teda tiež nevyhnutnou súčasťou vašej ochrany pri práci.

 

Zachytávač pádu

Okrem ochrannej prilby je dôležitý aj zachytávač pádu, ktorý chráni pracovníkov pred pádom z výšky. Obsahuje systém a zachytávaciu reťaz, ktorá je vytvorená väčšinou z horolezeckého lana. Je to teda akýsi súbor ochranných prostriedkov, ktorý už nejeden krát zachránil život mnohým ľuďom.zachytávač pádu

Samozrejme, že nezabudnite ani na bezpečnostný postroj, ktorý v prvom rade slúži na zachytenie pádu a bez neho by ste sa na lešení alebo vo výške nemali pohnúť. Je to súčasť zachytávaču pádu a najčastejšie býva umiestnený na prednej strane tela pracovníka.

Ochranné maskybezpečnostny postroj

Niekedy je potrebné, aby mali zamestnanci aj ochranné masky, ktoré zabezpečujú ochranu ich tváre pred nebezpečnými priemyselnými plynmi, výparmi a rôznymi časticami. Chránia vaše dýchacie orgány, čo je pri niektorých druhoch zamestnania skutočne nevyhnutné.

Internetový obchod bormis.sk  vám ponúka ochranné pracovné pomôcky, ochranné helmy, okuliare, pracovné rukavice a mnoho iného za tie najlepšie ceny na trhu. Okrem včasného doručenia sa môžete spoľahnúť na odborné poradenstvo, ktoré vám v prípade potreby poskytne obchodný zástupca, s ktorým si stačí dohodnúť termín. Nezabúdajte, že bezpečnosť zamestnancov by mala vždy na prvom mieste. Okrem toho môžete navštíviť aj kamennú predajňu vo Svätom Jure.

Obrázky: bormis.sk, Africa Studio / Dollar Photo Club