Naučte sa šetriť čas aj peniaze v začiatkoch podnikania

shutterstock_237828910V začiatkoch podnikania sa zíde každá ušetrená minúta a euro. Lenže mnoho začínajúcich podnikateľov neberie ohľad na to, kde svoj čas a peniaze šetria, je pre nich dôležitejšie, že šetria. A v dôsledku tohto šetrenia prichádzajú o svojich zákazníkov a rastie nespokojnosť v radoch zamestnancov. Preto by ste mali šetriť iba tam, kde to nebude mať negatívny dopad na vaše podnikanie. A to je kde?

Využite služby externej firmy

Keď ste sa rozhodli pre založenie firmy, mali by ste sa obrniť dávkou trpezlivosti, pretože tento proces vám zaberie približne 14 dní. Dva týždne plné byrokracie, behania po úradoch a vyplňovania formulárov vám dokážu zobrať vietor z plachiet. Ak sa tomuto chcete vyhnúť, využite na založenie spoločnosti externú firmu, ktoráe urobí všetko za vás. Spoločnosť Company Consulting založí spoločnosť na kľúč už za 244 eur vrátane všetkých poplatkov. A čo vy? Vy raz navštívite daňový úrad, podpíšete potrebné dokumenty a tieto dva týždne môžete využiť oveľa efektívnejšie.

Môžete to aj urýchliť

Nie všetci však môžu čakať dva týždne, kým celý proces bude sfinalizovaný. Žiaľ, ani externé spoločnosti nedokážu skrátiť tento čas, ale ponúkajú vám inú možnosť – predaj existujúcich spoločností. Vďaka kúpe už existujúcej spoločnosti môžete začať podnikať už do 24 hodín. Má to menšiu nevýhodu – firma bude mať meno a aj predmety podnikania, tie však môžete neskôr zmeniť a prispôsobiť si ju podľa svojej vôle.  

etrite vďaka virtuálnemu sídlu

Čas môžete ušetriť vďaka službám spoločností, ktoré sa zaoberajú komplexnou problematikou zakladania spoločností. A tie veľmi často ponúkajú aj virtuálne sídla na prenájom. Virtuálne sídlo je adresa, ktorú si zapíšete do obchodného registra ako sídlo svojej spoločnosti. Spoločnosť Online Invest vám ich ponúka na prestížnych bratislavských adresách už od 11 eur mesačne. Takže ak si prenajímate drahé kancelárske priestory len kvôli adrese v ORSR, vďaka virtuálnym kanceláriám dokáže ušetriť stovky eur mesačne.