Najslávnejšie filmové hotely

Filmoví fanúšikovia môžu zažiť ozajstné deja vú, keď navštívia halu hotela Regina v Paríži, Park Hyatt v Tokiu alebo hotel Bellagio v Las Vegas. Vo všetkých z týchto hotelov sa totiž nakrúcali kultové filmy, či už klasické alebo moderné. Tieto komplexy ponúkajú hosťom možnosť kráčať po stopách hviezd! Nech sa páči, pozývame Vás na prehliadku najlepších filmových hotelov. 

Park Hyatt a Chateau Marmont

Režisérka Sofia Coppola sa rozhodla nakrútiť scénu svojho filmu „Stratené v preklade“ (2003) v hoteli Park Hyatt v Tokiu. Vo filme hrajú Bill Murray a Scarlett Johansson, ktorí leňošili v izbách a bare luxusného päťhviezdičkového komplexu.

O sedem rokov neskôr nakrútila táto režisérka film „Odnikiaľ niekam“ (Somewhere), v ktorom hollywoodske zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) býva v preslávenom hollywoodskom hoteli Chateau Marmont.

Grand Hotel Gabourg

Niektoré scény od Anne Fontaine vo filme „Coco Chanel“ (2009) boli natočené práve v tomto historickom francúzskom hoteli. Izba v Grand Hotel Cabourg bola rekonštruovaná špeciálne pre potreby filmu.

Francúzska herečka Audrey Tautou, ktorá stvárnila legendárnu francúzsku dizajnérku, určite nepohrdla nakrúcaním v luxusnom prímorskom hoteli. 

Bellagio

Medzi najznámejšie hotely patrí aj hotel Bellagio, ktorý je obľúbený najmä pre svoju fontánu, ktorá „ožíva“ každý deň nádherným svetlom, vodou a hudobnou show.

Extravagancia hotela prilákala viacerých filmárov. Stelesňuje totiž ducha Las Vegas. Nakrúcali sa tu filmy „Dannyho jedenástka“ (2002) či „Hangover“ (2009).

Hotel Giraffe

Režisér Michael Patrick King využil vo filme „Sex v meste“ atmosféru tohto moderného a elegantného hotela na Park Avenue v New Yorku. 

The Fontainebleau Miami Beach

Fontainebleau patrí k historicky a architekticky najvýznamnejším hotelom v Miami Beach. Bol otvorený v roku 1954 a navrhol ho Morris Lapidus.

Klasické gangsterky Briana de Palma ako „Zjazvená tvár“ (1983) výborne zapadli do tohto kultového prostredia.

So svojimi 1500 izbami sa hotel tiež zaslúžil o pozadie niekoľkých scén z filmu „Osobný strážca“ (1992), v hlavnej úlohe s Whitney Houston a Kevinom Costnerom.

Grandhotel Pupp

Vo filme „Cassino Royale“ (2006) navštívil James Bond (Daniel Craig) hotel Spendide v Čiernej Hore. V skutočnosti je to však Grandhoteli Pupp v Českej republike. Hotel z 18. storočia zahŕňa izby zariadené v tradičných i súčasných štýloch.

Taj Lake Palace

V sídle z bieleho mramoru Taj Lake Palace sa nakrúcalo niekoľko scén z bondovky „Octopussy“ (1983).

Monumentálny hotel sa nachádza v centre jazera Pichola v Indii. Nádhernému pohľadu na západ slnka, ktorý tento hotel ponúka, neodolalo aj niekoľko hollywoodskych hviezd vrátane Angeliny Jolie, Brada Pitta a Nicole Kidman.

Beverly Wilshire

V roku 1980 Julia Roberts a Richard Gere hrali jeden z najpamätnejšiích párov kinematografie vo filme „Pretty Woman„. Film sa odohráva v Los Angeles, z väčšej časti v hoteli Beverly Wilshire.

Niektoré scény boli natočené v podkrovnom apartmáne, s neuveriteľným výhľadom na mesto.

Hotel Regina

Luc Besson si vybral tento štvorhviezdičkový parížsky hotel ako miesto natáčania pre jeho kultový thriller „Nikita“ (1990), zatiaľ čo americký filmár Doug Liman sem situoval scény filmu „Agent bez minulosti“ (2002).

Zdroj: pursuitist.com

Foto: pursuitist.com, tokyo.park.hyatt.com, lafilm.edu, cntraveler.com, hotelgiraffe.com, prague-hotel-operator.com, luxoindia.com, luxatic.com, laterooms.com