Na čo si dávať pozor pri výbere dovolenky

Prvé letné first minuty sú už na svete a cestovné kancelárie sa predháňajú o to, ktorá si uloví klienta skôr. Okrem tradičných cestoviek sa na trhu objavujú aj noví hráči, o ktorých toho veľa nevieme a aj kvôli obrovskej ponuke a preplnenému trhu si neviete vybrať dovolenku. Na čo by ste si mali dávať pozor, keď si budete vyberať svoj letný first či last minute zájazd alebo klasickú dovolenku?

movie-gate-AerialPicture10

Ako si vybrať cestovku

Ako si vybrať cestovnú kanceláriu z toho veľkého množstva na trhu, aby ste mali istotu, že sa práve tá vaša cestovka nedostane do insolvenčného konania počas vašej dovolenky? Vždy tu toto riziko je, no keď stavíte na overené cestovky, ktoré sú na trhu viac ako desať rokov, toto riziko je minimálne. Takýmito sú cestovné kancelárie Tiptravel, Tatra Tour či Koala.

 

Porovnávajte ceny

Nie je dobré, keď skočíte po prvom zájazde, ktorý sa vám bude zdať výhodný. Je dobré, keď si vytypujete tri, štyri najdôveryhodnejšie cestovky a medzi nimi si budete porovnávať ceny. Je možné, že u jednej objavíte last minute do Tuniska za výhodnejšiu cenu ako dovolenku v Bulharsku za rovnakých alebo veľmi podobných podmienok.

 

Buďte opatrný s katalógmi

Katalóg používajte iba na to, aby ste si pozreli ponuku cestovnej kancelárie, ak chcete získať nejaké relevantnejšie informácie, ktoré nebudú takticky zamlčovať niektoré údaje, zapnite internet. Nájdite fotky, videá či články blogerov, ktorí boli na tom istom mieste ako vy. Zamerajte sa predovšetkým na fotky kúpeľne, pretože jej stav často prezradí najviac o stave hotela a apartmánu.

 

Zistite si skutočnú vzdialenosť z ubytovania na pláž

Veľa hotelov má tendenciu prifarbovať si svoje čísla, hlavne o tom, ako ďaleko to je na pláž. Preto si zapnite Google maps a overte si, či je to z hotela skutočne na pláž 5 minút, ako tvrdí váš budúci domov na pár dní. Je lepšie investovať týchto pár hodín do toho, aby ste sa čo najviac dozvedeli, ako byť potom na dovolenke nespokojný. Keď toto máte za sebou, nezabudnite na podprsenky, nohavičky či boxerky a hlavne cestovné doklady. Bon Voyage.