Na bezpečnosť myslite dopredu

V našom bežnom zhone často zabúdame na väčšiu ostražitosť. Cez cestu chodíme už automaticky, no najmä ak máme deti, mali by sme dbať na dôsledné dodržiavanie všetkých pravidiel. Vždy by sme tak mali chodiť najmä cez priechod a veľmi skoro učiť deti, že je potrebné pozrieť sa na obe strany.

Aj keď nám možno ten zhon už ani nepríde, pre ne je to predsa len dôležitá vedomosť aj do budúcna. Rovnako však treba myslieť na bezpečnosť aj za volantom. Pozor tak musíme dávať najmä na to, čo sa deje okolo nášho auta. Veľká premávka tak najmä v mestách napína naše nervy na maximum. Nebezpeční sú neraz najmä chodci, keďže cez cestu prebiehajú zbytočne, nečakane a často len pár metrov od priechodu pre chodcov.

Dbať však treba aj o bezpečnosť vo Vašom aute. Ak teda plánujete, či už cestu na dovolenku, či dlhší rodinný výlet, nenechajte nič na náhodu. Preverte predpoveď počasia a aj poznanie trasy vie ušetriť zbytočné blúdenie. Prispôsobenie rýchlosti by tak mala byť samozrejmosťou vždy. Ak však premýšľate nad Vašimi pneumatikami, či kúpou nových, zvažujte nielen ich cenu.

Zamerať sa treba najmä na bezpečnosť a jazdné vlastnosti. Niektoré totiž, aj keď dlhšie vydržia bez známok ojazdenia, v kritických situáciách Vás môžu sklamať. Náhle brzdenie, či zmena smeru jazdy tak môže zamávať nielen Vašou posádkou. Ak teda dbáte najmä na bezpečnosť, určite dajte prednosť pneumatikám Continental, ponúka ich aj spoločnosť PNEUPEX, spol. s.r.o.

Rovnako však myslite pred každou jazdou aj na cestovné poistenie. Dnes si aj toto vybavíte pohodlne aj online na europska.sk.

Foto Koko-tewan / freedigitalphotos.net