Myslieť treba aj na oddych

Jar je už konečne tu! Túžobne bola očakávanou najmä pre záhradkárov, ktorí sa už nevedeli dočkať prvých príprav v záhradkách. Práce Vám však nikam neujdú a ani priskoré sadenie a obrábanie políčok nie je veľmi dobré.

Ideálne je, ak máte záhradku hneď pri dome a nemusíte cestovať veľmi ďaleko. Výborne tak využijete aj voľné popoludnie, či rýchlo vykonáte aj nevyhnutné maličkosti bez väčšieho plánovania. Aj tento trend však vo veľkej miere upadol, no opäť sa o spôsoby pestovania začínajú zaujímať aj mladí. Vlastná záhradka by však nemala predstavovať len povinnosti.

Ozzo_dunkelbraun (1)Počasie je v poslednom období veľmi nevyspytateľné. Kým v minulosti bola zem zamrznutá neraz až do konca apríla, dnes sme zúfalí, ak sneh nezmizne už v polovičke marca. Takéto výkyvy však neumožnia ani dostatočný odpočinok pôde, a často sa tak musíme počas sezóny vysporiadať s množstvom škodcov. Práce sú teda náročnejšie, no o to viac prospejú tým, ktorých práca je menej fyzicky náročná.

Takúto kompenzáciu k pracovnému stresu by sme si teda mali dopriať najmä ak pracujeme za počítačom. Naše záhradky tak môžu vyzerať rôzne, no treba myslieť na to, že rovnako úroda, ale aj pekný trávnik potrebuje vlahu. Jednou z Vašich povinností tak bude, najmä počas suchých dní, polievanie. Dostatočne dlhá hadica je teda naozaj potrebná.  Vyberať ju môžete, rovnako ako aj iné nevyhnutné maličkosti pre domácich majstrov na novotechno.sk.

Pri týchto povinnostiach však nepodceňujte ani ničnerobenie. Práve upravená záhradka vyzerá dobre aj z pohodlia Vášho lehátka. Nemali by Vám teda chýbať, určite si vyberiete na exterio.sk.