Moderný muž musí vyzerať dobre

Keby ste sa dámy spýtali, aký je to dokonalý muž, vychrlila by na Vás dlhý zoznam. Pritom stačí iba to, aby chlap dobre vyzeral a ženy idú do kolien. Móda a štýl dnes nie sú iba ženskou záležitosťou. Páni reprezentujú, zastupujú a obchodujú na úrovni. Toto všetko si vyžaduje, aby dbali o svoj vzhľad, a teda aj šatník. Dnes sa pozrieme na to, čo z pohľadu dizajnéra zosobňuje moderného muža. Nie vždy je to iba o smokingu a uhladených spôsoboch. Chlapa robia chlapom aj doplnky a zdanlivo obyčajné detaily. Aj také pánske luxusné hodinky môžu čo to napovedať. Štatistiky uvádzajú, že žena venuje oveľa väčšiu pozornosť mužovi s hodinkami ako bez nich. Prečo? Symbolizujú totiž dobrý vkus a zmysel pre pôžitok.

hodinky

Nechoďte proti sebe

Nikto netvrdí, že sa musíte obliekať škrobene iba preto, aby ste vynikli. Najdôležitejšie je, aby Vaše oblečenie vyznelo prirodzene, a tak kopírovalo aj Vašu povahu. Muž môže byť perfektný aj bez košele. Samozrejme, vo všetkej počestnosti. Či už chcete vyniknúť ako sladký chlapec, roková hviezda alebo kulturista, všetko z toho sa dá spojiť s reprezentatívnym odevom. Elegancia sa posudzuje podľa štýlu, farieb a vzorov, nie podľa značky saka. Je to celé najmä o osobnosti. Ohliadnite sa po hviezdach svetového formátu a uvidíte, že občas vyznie neodolateľne a elegantne zároveň aj celkom obyčajné tričko.

Mali by ste sa vyvarovať faux pas

V neformálnom styku si môže muž dovoliť nejaký ten prešľap, čo sa však oficiálnych stretnutí týka, musí byť obozretný. Za absolútny faux pas sa považujú napríklad nohavice bez pukov a ich kombinácia so sakom v rozdielnych tónoch či vzoroch, ale aj príliš krátke alebo dlhé nohavice. Veríme, že netreba zdôrazňovať ani také maličkosti ako sú sandále alebo tenisky kombinované s oblekom, topánky bez ponožiek, zodraté opätky, topánky svetlejšie ako oblek a podobne. Nehovoriac už o špinavých topánkach. Modernému mužovi by tiež malo byť jasné, že biele ponožky sa pokladajú za športové a k obleku sa nehodia. Možno si pamätáte, že svojho času ich takto kombinoval Michael Jackson, no to je troška iná kapacita. Hrubou zlatou reťazou sa tiež príliš nevyznamenáte, radšej stavte na kultúrnejšie automatické hodinky. Podaktorí páni sa nevedia zmieriť ani s tým, že zodvihnutý golier na košeli je absolútne neprípustný. No a pre začiatočníkov vo svete kultivovaného muža musíme tiež pripomenúť, že príliš krátka kravata môže vyznieť smiešne a pokrčené oblečenie z Vás spraví veľmi rýchlo nevkusného chuligána. Odev si kupujte na mieru a ponožky si nevyťahujte až po kolená. Na saku sa nikdy nezapínajú všetky gombíky a ku košeli s krátkym rukávom sa kravata nenosí. Vyvarujte sa aj preplneným vreckám, stavte radšej na elegantnú tašku, aktovku alebo kufrík.

Muži a doplnky

Pánske „kabelky“ sú v súčasnosti mimoriadne trendy a pridávajú mužovi na šarme. Pokiaľ plánujete dostať do popredia svoju individualitu, nechajte na svojej ruke vyniknúť diamantové hodinky. Pre mnohých mužov sú samozrejmosťou, iní si k ním cestu pomaly prerážajú. Hodinky sa pokladajú za tradičný pánsky doplnok, ktorý dnes zažíva svoju renesanciu. Možno si poviete, že čas sa dá ustriehnuť už aj prostredníctvom mobilu, no o to tu predsa nejde. Hodinky vyjadrujú osobnosť a jej štýl. Elegán vie, že cestu k úspechu si môže preraziť aj manžetovými gombíkmi, sponou na kravate, ale i ozdobnými pánskymi prsteňmi. Všetky kovové mužské doplnky musia byť zladené vždy v jednej farbe, a teda v zlatej alebo striebornej. Módny svet tiež predkladá rôzne šatky, ktoré vyniknú možno lepšie ako kravata, okuliare a klobúky.

Nebojte sa luxusu

Pokiaľ sa nebojíte extravagantného luxusu, ale ani toho formálne uhladeného, je dobré, ak viete, kde ho hľadať. Naša spoločnosť Calvaneo Vám ponúka pánske luxusné hodinky, ktoré si Vás získajú nielen dizajnom, ale tiež kvalitou. Sú vyrobené z ušľachtilej ocele a ich prednosťou sú tiež ručne vkladané diamanty. Kvôli absencii niklu sú vhodnou alternatívou i pre alergikov.

calvaneo

Naše kúsky sú z nehrdzavejúcej ocele a vrcholom luxusu sú hodinky pozlátené 18 karátovým zlatom. Ciferníky sú zložené z autentickej perlete. Fosforeskujúca hmota dodáva hodinkám na unikátnosti. Sklo je odolné proti poškriabaniu. Môžete teda rátať s absolútnou spokojnosťou. Naše exkluzívne hodinky nemajú ohľadom kvality na Slovensku konkurenciu. Zamilujú si ich muži všetkých vekových kategórií a najmä tí, ktorým ide skutočne o noblesnú prezentáciu.

Tak čo poviete, ste moderný muž a chcete vyzerať dobre? Dajte si šancu!

Foto:  freedigitalphotos.net, calvaneo.sk