Máte problémy s hlukom v paneláku? Zbavte sa ich

Businessman covering his ears

V panelákoch nie je ničím výnimočné, keď sa uprostred noci zobudíte na to, že susedovi o tri poschodia nižšie skáče práčka alebo že mladý rocker nad vami cvičí na svoje bicie nástroje. Jednoducho panelákové „papierové“ steny vám kazia kvalitu vášho života. Čo robiť v takom prípade, ak si chcete udržať aspoň normálne susedské vzťahy a nehádať sa kvôli hlasnejšie pustenému rádiu? Možnosťou je zvuková izolácia vášho bytu. Ako na to?

 

Pustite sa do odhlučnenia steny

Chcete vedieť, ako účinne odhlučniť stenu? Na výber máte dva spôsoby – môžete sa rozhodnúť pre kontaktný a bezkontaktný systém zvukovej izolácie. Spoločnosť Potichu.sk vám ponúka oba varianty a sami si môžete vybrať, či potrebujete odhlučniť iba jednu stenu, všetky štyri steny alebo aj podlahu či strop. Záleží na vás, odkiaľ sa ku vám dostáva najviac hluku – či je to od suseda nad vami, cesty pod oknom alebo zo všetkých strán. Zaujíma vás, aký je rozdiel medzi jednotlivými spôsobmi?

 

Kontaktná a bezkontaktná izolácia

Kontaktná izolácia je tá, ktorá sa dotýka so stenou, a jej hrúbka sa pohybuje na úrovni od 2 – 4,7 cm, takže vám z priestoru vašej miestnosti veľa nezoberie. Samozrejme, že jej účinnosť je limitovaná, dokáže izolovať bežný hluk – hovorené slovo či hudbu. V prípade, že sú vaše starosti s hlukom väčšie, je pre vás výhodnejší bezkontaktný systém, ktorý medzi izoláciou a stenou vytvára vzduchovú bublinu a tá funguje ako ďalší izolant. Hrúbka takejto izolácie je maximálne 10 cm a dokáže eliminovať aj výraznejší hluk.

 

Aký materiál sa používa na izoláciu

Veľmi často sa používajú zvukovo izolačné dosky Wolf alebo Gecon. Samozrejme, že tieto dosky sú doplnené inými materiálmi,  ako napríklad fólia zo stlačených polymérov, akustické peny či iné podkladové vrstvy znižujúce hluk. Chcete získať viac informácií o možnosti odhlučnenia svojho domu či bytu? Navštívte stránku Potichu.sk.

 

FOTO: ©luismolinero / Dollar Photo Club