Máte k prírode blízko?

V našom hektickom živote musíme nachádzať nové možnosti, ako načerpať nové sily. Príroda sa tak v našom povedomí dostáva na vysokú úroveň, no nemusí to byť nutne len turistika, či prechádzky v blízkom parku.

Čerstvý vzduch nás jednoznačne dokáže priviesť na iné myšlienky. Šumenie lístia vo vetre, príjemný chládok aj v letných horúčavách, toto a ešte omnoho viac má čo ponúknuť iste aj Vaše okolie. Ak ale máte trošku inú predstavu a trávení voľného času v lese, zrejme Vám učarovalo poľovníctvo. Toto bolo najmä v minulosti veľmi obľúbené a už ani zďaleka nie je táto vášeň len o love. Do značnej miery totiž práve poľovníci zabezpečujú aj ochranu prírody a zvery pred pytliakmi. Táto ich potrebuje najmä v zime, kedy má problém pod snehom nájsť si dostatok potravy.

Poľovníctvo tak nie je len o tom, že si prehodíte pušku cez rameno a vyrazíte do hory na poľovačku. Ak chcete byť plnohodnotným členom poľovného združenia, vyžaduje si to naozajstný zápal pre vec. Zbraň je tak síce Vašou neodmysliteľnou výbavou, no jej použitie je oveľa zriedkavejšie, ako si mnohí ľudia myslia. Zver tak do veľkej miery len sledujete, no aj toto Vám môže uľahčiť termovízia, vďaka ktorej môžete objaviť aj prípadných votrelcov v revíri. Túto môžete vyberať na armory.sk.

K väčšine poľovníkov však patrí aj pes. Tento si tak príde na svoje aj u Vás, no vyberajte vhodné plemeno. Ak v lese trávite veľa času, prípadne ho chcete využiť pri love, je určite vhodnejší lovecký pes. Plemená, ktoré majú vhodné vlastnosti nájdete na pes.sk.