Maloplošné šablóny.

Výber strešnej  krytiny je veľmi dôležitým krokom pri výstavbe novej nehnuteľnosti, ale aj rekonštrukcii. Strecha je tou časťou stavby, do ktorej by sa malo investovať. Ide to, že strecha chráni budovu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami či hlukom a preto by nemala byť zanedbávaná jej kvalita či trvácnosť. Staviate alebo rekonštruujete a máte problém s výberom strešnej krytiny?

Vyberáme strešnú krytinu

Bezpochyby ste už niekoľkokrát premýšľali nad tým, čo na novú strechu. Ponuka strešných krytín na trhu je ozaj široká, čo samotný výber neuľahčuje. Vo všeobecnosti môžeme strešné krytiny rozdeliť do dvoch kategórií. Prvou sú strechy tradičné a druhou strechy alternatívne. Za tradičné strešné krytiny môžeme považovať pálené a betónové škridly. Oba typy sa vyznačujú dlhou životnosťou a odolnosťou. Jediný rozdiel, ktorý stojí za povšimnutie, je ten, že betónová škridla je o niečo ťažšia, ako pálená. Preto by ste mali zvážiť výber tohto typu strešnej krytiny na starý krov. Preto, prvým krokom, ktorým by ste mali začať výber vašej strešnej krytiny, je zisťovanie informácií. Urobte si prehľad a zvážte pre a proti každého riešenia. V súčasnosti, na základe nových trendov sa čoraz viac obľúbeným strešným materiálom stáva vláknocement, ktorý je využívaný v podobe šablón. Ide o najnovší trend v architektúre, ktorý sa vyznačuje svojou ekologickosťou.

Vhodný na strechy ale aj na fasády

Okrem toho, že vláknocement sa používa na pokrývanie striech, svoje využitie nájde aj pri fasádnych obkladoch tradičných, ale aj moderných budov. Tento materiál sa vyznačuje dlhou trvácnosťou a atraktívnym vzhľadom. Nemusíte sa obávať, že ide o materiál s azbestom a zlou povesťou, pretože ide o prírodný stavebný prvok z vláknocementu, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Vyznačuje sa vlastnosťami ako dlhá životnosť, trvanlivá kvalita a mimoriadny dizajn. Je odolný voči vode a mrazu, je žiaruvzdorný a nerozbitný. Čo sa týka zaťaženia krovu, vyznačuje sa tým, že je veľmi ľahký, tým pádom aj šetrný k starším krovom. Šablóny na strechu i fasádu od firmy Creaton nájdete až v 35 rozmeroch a 30 farbách. Na výber máte aj z ponuky povrchov, a to buď hladký, alebo štruktúrovaný. No ak by vám ponuka nestačila,  máte možnosť nechať si vyrobiť krytinu na zákazku vo všetkých farbách dúhy.

Maloplošné šablóny, spoľahlivé riešenie strechy

Vzhľadom na to, že v poslednej dobe sú čoraz viac vyhľadávané stavebné materiály, ktoré sa vyznačujú dostatočnou ochranou v rozličných klimatických podmienkach, nároky na strešné krytiny, resp. materiály stúpajú. Vhodným riešením sú práve vláknocementové maloplošné šablóny. Sú vyrobené z materiálov odolných voči klimatickým vplyvom a ochránia budovu aj v prípade extrémnych vplyvov počasia.