Mágia šperkov.

Už od nepamäti máme v sebe túžba odlišovať sa od iných a zdobiť seba aj svoje telo rôznymi šperkami. Kedysi dávno ľudia nosili šperky z rôznych dôvodov. Napríklad ako amulety, ktoré ich mali chrániť, alebo symbolizovali príslušnosť k určitej skupine. Jedným z tých najpodstatnejších, ktorý pretrváva až dodnes je sa skrášliť.

Prvé šperky vznikali primitívnymi technikami z dreva, kameňa, či dokonca hliny. Ako ozdoba sa do nich vkladala perleť, zvieracie zuby a kosti, alebo rôzne mušle a lastúry. Oveľa neskôr sa šperky začali vyrábať z kovu. V tej dobe mali vyjadrovať moc, bohatstvo a postavenie svojho nositeľa. Spočiatku sa vyrábali iba náhrdelníky a prívesky. Neskôr, keď ľudia objavili drahé kovy, hlavne zlato a striebro sa začali vyrábať náušnice, náramky, brošne a prstene. Tie sa ozdobovali najmä perlami a drahými kameňmi.

Vzácne šperky sa neskôr začali zakomponovávať aj do oblečenia bohatých ľudí, aby ich zdobili a vyzdvihovali ich postavenie a zároveň poukazovali na ich majetnosť. Títo ľudia sa často nechávali zvečniť na obrazoch práve v bohato zdobených odevoch. Najširšiu ponuku obrazov s krásnymi šperkami, ktoré sa v minulosti nosili nájdete v známych svetových galériách.

V súčasnosti už existuje toľko druhov rôznych šperkov, že nie je problém si vybrať presne podľa svojich predstáv. Niektoré z nich Vás môžu doslova fascinovať svojim tvarom, farebným prevedením či samotným spracovaním. Ich kvalita sa však zásadne odlišuje. Nie je šperk ako šperk. Snom nejednej ženy je osobitý a nadčasový šperk, ktorý by dotváral jej osobnosť. Tak ako výber parfumu aj výber šperku žiadna dáma nepodceňuje.

Ak túžite po výnimočnom šperku, ktorý by bol uložený v peknej kazete, tak Vám dávam do pozornosti krásne diamantové náušnice a šperkovnice z vipgold.sk, ktoré Vás určite očaria.

FOTO: vipgold.sk