Lewandowski vypálil Wolfsburgu rybník – päť gólov za deväť minút

Robert Lewandowski nastrieľal v utorkovom stretnutí Bayernu Mníchov proti Wolfsburgu neskutočných päť gólov. Aj toto je samo o sebe je celkom úspech, avšak keď k tomu ešte prirátate čas, za ktorý bol hráč schopný skórovať, tak si to vyžiada poklonu. Poľskému hráčovi totiž stačilo iba deväť minút na všetkých päť gólov! Týmto sa zapísal do knihy rekordov a zároveň svojmu tímu zabezpečil výhru 5:1.

Paradoxne, bol to práve oponent Bayernu, Wolfsburg, ktorý vstúpil do stretnutia víťazne – už po 26 minútach sa z úvodného gólu tešil Daniel Caligiuri. Hostia si následne dokázali udržať vedenie do prvého polčasu. Po zmene strán ale prišla zmena. V jedenástke Bayernu sa ocitol okrem iných hráčov aj poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý si s negatívnou situáciou poradil svojsky.

fotbal2

Päťgólová kanonáda

Čerstvému Lewandowskému stačilo na ihrisku stráviť iba šesť minút a hneď sa začali konať divy. Po prvom góle v 51. minúte sa ešte všetko zdalo byť v poriadku a súperi si mysleli, že sa zo situácie dokážu relatívne rýchlo vyklepať. Mýlili sa – Lewandowského kanonáda pokračovala štyrmi gólmi v 52., 55., 57. a 60. minúte. Wolfsburg neveril vlastným očiam a Bayern sa zase nemohol prestať radovať. Také niečo sa vo futbale ešte nevidelo. Päť gólov v takom krátkom čase by bol úspech aj pri skórovaní viacerých hráčov, nielen jedným. Lewandowski si preto zaslúžene vyslúžil miesto v knihe rekordov za najrýchlejší hetrik.

fotbal

Radosť Bayernu

Tréner tímu, Pep Guardiola, bol po skončení stretnutia celý bez seba a nevedel si situáciu poriadne vysvetliť. Nikdy sa mu ešte nestalo – ani trénerovi ani hráčovi – aby videl niečo podobné. Išlo pritom o góly proti Wolfsburgu, ktoré nie sú nikdy jednoduché (tím sa momentálne nachádza v tabuľke na treťom mieste).

Tím je vďačný za suverénnu výhru nad kvalitným súperom a kanonádu považuje za dôležitý aspekt upevnenia svojej vedúcej pozície a vyhliadok do budúcnosti. Aktuálne výsledky pasujú tím na prvé miesto (plný počet bodov) a nad druhým Dortmundom si udržiava najvyšší možný rozdiel troch bodov. Ak bude Bayern v podobnom tempe pokračovať aj naďalej, tak o víťazovi ligy nebude žiadnych pochýb. S rovnakou vervou by Bayern vedel narobiť veľa škody aj na európskej úrovni v Lige Majstrov.