Leto si zaslúži poriadnu rozlúčku. Čítajte 7 tipov, ako najlepšie stráviť posledné letné dni

Už čoskoro deti vytiahnu šarkany a na stromoch sa začne farbiť lístie. Teraz však ešte zostáva pár pekných letných dní, tak neseďte pred televíziou a užite si ich. Ďalšie prídu najskôr za osem mesiacov.

Leto si zaslúži poriadnu rozlúčku

  1. Vezmite si naposledy letné oblečenie

Využite posledné príležitosti ukázať sa v obľúbených letných kúskoch. Ešte raz si oblečte ľahké šaty alebo si nasaďte slamák so stuhou. Nezabudnite si ale vziať svetrík, rána a večery už bývajú chladnejšie.

  1. Opaľujte sa

Ak nie ste spokojní s farbou, ktorú ste získali na letnej dovolenke, máte ešte šancu to dohnať. Ľahnite si na záhradu a užívajte si slnko. Hoci už nesvieti s takou silou, nezabudnite sa natrieť opaľovacím krémom.

  1. Upracte v spálni

Za pekných dní sa aj skvele upratuje. Môžete otvoriť okná dokorán a všetko rýchlo uschne. Koniec leta je ideálny čas na poriadne upratovanie v spálni. Dajte von vyvetrať matrac a skontrolujte, či nezačal plesnivieť.

  1. Uvarte si zdravé jedlá plné cukiet a paradajok

Na trhu stále ešte zoženiete slovenské cukety a paradajky, tak z nich pripravte ľahké jedlo pre celú rodinu. Skúste napríklad francúzsky „zeleninový guláš“ ratatouille. Keď predtým deťom pustíte animovaný film Ratatouille, určite sa nad zeleninou nebudú ošívať.

  1. Sadnite si na záhradku a objednajte si pohár

Zmrzlina patrí k letu a tak si ju ešte poriadne užite. Posaďte sa na záhradku cukrárne a objednajte si rovno celý pohár. Vyberte si také druhy zmrzliny, ktoré si normálne nedávate –  možno si novú chuť zamilujete.

  1. Vyvolajte fotky

Prežili ste krásnu dovolenku na chate alebo pri mori, tak nenechajte fotky ležať na disku v počítači. Tie nepodarené zmažte a ostatné nechajte vyvolať. Až vám bude smutno, vo fotoalbume vám pripomenú pekné chvíle.

  1. Grilujte s priateľmi

Ak milujete vôňu grilovaného mäsa, naposledy rozpáľte gril. Naložte mäso, pozvite priateľov a urobte si rozlúčku s letom. Prechod do jesene tak hneď bude znesiteľnejší.

PR Tropico Léto si zaslouží pořádnou rozlučku. Čtete 7 tipů, jak nejlépe strávit poslední letní dny

Vytiahnite matrac a dajte ho vyvetrať

Posledné teplé dni sú ako stvorené na upratovanie v spálni. Vytiahnite periny na slnko a nechajte ich poriadne vyvetrať. To isté urobte aj s matracom.

Ak pritom zistíte, že je príliš preležaný alebo dokonca plesnivý, je najvyšší čas ho vyhodiť. Kúpte si kvalitný matrac FOX 28, ktorý  je najpredávanejším slovenským matracom Tropico. Je vhodný aj pre alergikov.