Kde nájdete najvyššie položený hotel na Slovensku

Tipnite si, koľko dvojtisícových vrchov nájdete na Slovensku. Pre mnohých je toto číslo prekvapením – na Slovensku máme 50 dvojtisícoviek. Čo je už menším prekvapením je to, že najvyšším vrchom je Gerlachovský štít so svojimi 2655 metrami nad morom. A práve pod najvyšších slovenským vrchom nájdete aj najvyššie položený hotel na Slovensku. Je v úctyhodnej výške 1670 metrov nad morom a máte z neho skvelý základný stan pre čarovný výstup na Gerlach.

sliezky dom

Výnimočný hotel

Tento tatranský hotel je výnimočný nielen svojim miestom, ale aj službami. Sliezsky dom je obrovským lákadlom, navštívil ho dokonca pápež Ján Pavol II. počas svojej návštevy Slovenska. Jeho história siaha až do roku 1871, keď na tomto mieste bola postavená prvá kamenná budova. Tú však nanešťastie zmietla lavína, a tak tu bola vybudovaná horská chata, ktorá sa v 1907 a 1908 premenila na vysokohorský hotel s kapacitou viac ako 40 lôžok. Naposledy podstúpil Sliezsky dom rekonštrukciu v roku 2011 a aj vďaka skvelej práci architekta neprišiel o svoj typický tatranský vzhľad.

 

Skvelé miesto na oddych

K Sliezskemu domu sa nemusíte brodiť hlbokým snehom s kuframi, hoci je postavený takto vysoko, dostanete sa k nemu po asfaltovej príjazdovej ceste autom. Je to skvelé miesto v prípade, že sa chcete vydať na turistiku, alebo si len vychutnať oddych. O ten sa postará hlavne špičkové wellness centrum, kde si môžete vychutnať masáže, sauny, vírivky, ale hlavne nezabudnuteľný pohľad. Odpočinková miestnosť má veľké panoramatické okno, cez ktoré vidíte na krásne Velické pleso. Lebo najvyššie wellness centrum na Slovensku prináša aj takéto výhody.

 

Výstup na Gerlach

Zo Sliezskeho domu je výstup na Gerlach skvelou príležitosťou aj pre menej skúsených – tu vás pripravia na výstup, požičajú vám výstroj, pôjdete so skúseným horským vodcom a uvidíte Slovensko z jeho najvyššieho vrchu. Oblečte si svoje teplé fitness oblečenie Nebbia a vydajte sa zdolať slovenské maximum. Stojí to za to.