KDE MALI NAJKRAJŠÍ OHŇOSTROJ NA NOVÝ ROK 2015? SYDNEY, DUBAJ ALEBO LONDÝN?

Rozlúčka so starým rokom a vítanie toho nového je spojené s veľkolepými oslavami, ku ktorým už tradične patrí okrem konfiet, svetiel, hudby a litrov šampanského aj zábavná pyrotechnika. Pripravili sme preto pre vás TOP 3 najlepších ohňostrojov, ktoré ste tento rok mohli vo svete zažiť.

SYDNEY

Keď sa u nás na Slovensku okolo 14:00 ešte len pripravujeme na večernú párty, v Sydney sa už vo veľkom oslavuje nový rok. Oslavy sa ako každý rok sústreďujú do prístavu, k mostu Harbour Bridge a k Sydney Opera House. Ohňostroje sa neodpaľujú len z pevniny, ale tiež z niekoľkých lodí. Tohtoročnú takmer 15 minútovú show, ktorá spájala pyrotechniku, svetlá a hudbu si vychutnalo približne 1,5 milióna návštevníkov. Svetelnú techniku na moste ovládalo 18 počítačov a spotrebovalo sa približne 7 ton pyrotechniky. Veľkolepé divadlo si môžete vychutnať aj vy v pripojenom videu.

 

DUBAJ

V Spojených arabských emirátoch, na najvyššej budove planéty Burdž Chalífa s výškou 829 metrov sa rozsvietilo takmer 70-tisíc LED panelov a divákom sa predstavili okrem odpočítavania a nápisov v dvoch jazykoch, aj portréty domácich lídrov. Dubaj sa zrejme zapíše do Guinessovej knihy rekordov s najväčšou diódami osvetlenou fasádou mrakodrapu na svete. Ohňostroje sa nesústredili len na najvyššiu budovu sveta, ale takmer na celé mesto. Odpálených bolo podľa organizátorov viac ako pol milióna pyrotechniky v hodnote presahujúcej 5 miliónov eur. Pozrite si vo videu, ako sa oslavuje nový rok v jednom z najbohatších miest sveta.

 

 

LONDÝN

V európskej metropole na Britských ostrovoch vedia ako privítať nový rok. Tradične sa oslavy sústreďujú okolo brehov Temže v blízkosti hodinovej veže Big Ben a okolo známej turistickej atrakcie, veľkého vyhliadkového kolesa, London Eye. Umiestňovanie rakiet na Londýnske Oko trvalo viac ako 3,5 hodiny. Diváci, ktorý sledovali divadlo nad Temžou si mohli pozrieť desaťtisíc výbuchov, ktoré prichádzali aj z troch člnov a 14 pontónov. Tento rok bola kapacita pre dívakov obmedzená „len“ na stotisíc miest a všetci účastníci museli mať kúpené vstupenky za 10 libier. Ich cena na čiernom trhu sa pohybovala v oveľa vyšších sumách. Vy si tento pohľad vychutnajte zadarmo na videu, z pohodlia domova.

Zdroj: Youtube- The Telegraph, Flickr