Kancelárie včera a dnes

Z histórie …

666

Pamätáte si ako vyzerali kancelárie kedysi? Boli typické dlhými kobercami a nábytkom, ktorý by bol v dnešnej dobe skôr luxusnou pamiatkou. Dominovali v nich vysoké knižnice, ktoré pôsobili občas až tajomným dojmom. Na stolíku ste mali možnosť vidieť typickú lampičku, ktorá bola takmer v každej kancelárií rovnaká a na stene boli zavesené obrovské hodiny s kyvadlom. V niektorých kanceláriách boli umiestnené tabule, na ktoré sa písalo samozrejme s kriedou. Aj vám to pripomína školské časy? No aj v takýchto kanceláriách pôsobili významné osobnosti ako bol Albert Einstein či Thomas Edison. Aj napriek tomu, že nemali také pracovné podmienky ako máme už v dnešnej dobe,  boli slávnymi vynálezcami, ktorí výrazne ovplyvnili svetové dejiny.

V 80. až 90. rokoch sa kancelárie začali postupne meniť a jednou z najväčších noviniek boli mikropočítače, ktoré väčšine zamestnancom uľahčovali prácu. Samozrejme, že sa zmenilo aj mnoho ostatných vecí. Koberce už neboli zbytočne dlhé, knižnice boli omnoho menšie, takže kancelárie boli aj priestrannejšie. Na prvý pohľad boli oveľa živšie, farebnejšie, a to sa zamestnancom veľmi páčilo. Neskôr pribudli aj tlačiarne, fax či telefón, bez čoho by sme si už v tejto dobe nevedeli predstaviť ani jeden deň.

A ako to je v súčasnosti?

V súčasnosti sú kancelárie omnoho štýlovejšie, pričom sa dáva prednosť najmä ekologických vychytávkam. Pri zariaďovaní kancelárií sa využívajú najmä úsporné technológie, ktoré by okrem iného mali chrániť aj životné prostredie. Interiér kancelárií je veselý, hravý a v zamestnancoch prebúdza kreativitu i radosť. To znamená, že podporuje ich emotívnu stránku. Vďaka nekonvenčnému, no praktickému zariadeniu sa ľudia do práce tešia a sú nabití energiou. Pochopiteľne sa v takýchto interiéroch počíta aj s miestom na relaxáciu, rýchly odpočinok pri káve, ale aj s miestom pre športové vyžitie. Tieto skvelé miesta na oddych ponúka v súčasnosti množstvo kancelárií, čo je obrovskou výhodou.

Treba mať na pamäti, že dospelý človek trávi v práci viac aktívneho času ako v domácom prostredí a to znamená, že by mali byť kancelárie príjemné aj praktické. Vzhľadom k tomu, že sa v tomto prostredí pohybuje množstvo rôznych osobností, niekedy môže byť problém vyhovieť každému človeku. Spoločné  priestory dotvárajú aj sedacie vaky, stolný futbal, videohry, sauna či fitness. Firmy sa teda snažia byť jedinečné a vyhovieť požiadavkám, či tajným túžbam každého zamestnanca. Vybrať si atraktívne kancelárske priestory v istej miere znamená i upútať pozornosť na vašu firmu i značku. Kancelarie.sk vám ponúkajú prenájom kancelárií, po ktorých ste vždy túžili.