Impotencia nemusí znamenať koniec: Generiká oživia váš sexuálny život

Problémy v sexuálnom živote patria k témam, o ktorých sa skrátka nehovorí. Bohužiaľ, toto tabuizovanie môže viesť až k rozpadu vzťahu či vážnym zdravotným ťažkostiam. Problémy v intímnom živote by ste preto mali začať riešiť hneď, ako sa objavia.

Keď vám je dvadsať alebo tridsať, na impotenciu zrejme ani nepomyslíte. S pribúdajúcim vekom je však čoraz bežnejšie, že intímny vzťah začne dostávať štrbiny. Dôvodom nie je ani tak stereotyp a rutina, s ktorou bojuje snáď každý stabilný pár, ale sexuálne problémy, ktoré partnerov sužujú a o ktorých nedokážu otvorene hovoriť. Ženy najčastejšie trápi frigidnosť, u mužov je to najmä impotencia, inými slovami erektílna dysfunkcia a (občasná) porucha erekcie.

Príčiny impotencie sú rôzne

O impotencii v pravom slova zmysle sa v lekárskom prostredí hovorí vtedy, ak muž zvyčajne po 50-tke nedokáže pravidelne dosiahnuť erekciu, čiže nie je schopný sexuálne uspokojiť svoju partnerku. Riziko vzniku impotencie priamo stúpa s vekom muža, jeho zdravotným stavom a, samozrejme, aj životným štýlom. Začať sa to môže nenápadne, za neschopnosťou dostať erekciu muž sprvu viní napríklad prepracovanosť, stres alebo požitie alkoholu.

Pokiaľ však váš problém pretrváva viac ako šesť mesiacov, určite navštívte lekára. Môže sa za ním skrývať oveľa vážnejší zdravotný problém. Impotenciu totiž môže spôsobovať veľmi často cukrovka či vysoký krvný tlak. Ak vás trápi impotencia, dôvodom zvykne byť aj vysoký cholesterol, ale i zdravotné problémy s obličkami. Najlepšou a najúčinnejšou prevenciou je v tomto prípade zdravý životný štýl. Ak nechcete v blízkej budúcnosti riešiť poruchy erekcie či dokonca impotenciu, obmedzte nezdravé jedlá, cigarety a alkohol. Lekári taktiež odporúčajú pravidelný pohyb a menej stresu.

Hrozba krachu vzťahu

Muž však nie je jediný, kto týmto intímnym problémom trpí. Partnerka zvyčajne netuší, prečo muž začal odmietať sexuálny styk a z akého dôvodu sa vyhýba všetkým intímnostiam. Absencia úprimnosti a komunikácie môže viesť dokonca až k tomu, že žena partnera začne podozrievať z nevery, má pocit, že už o ňu nemá záujem po sexuálnej stránke. V tejto situáciu nepomáha ani to, ak ho náhodou partnerka prichytí pri masturbácii alebo u neho po prebudení spozoruje rannú erekciu. Mnoho vzťahov skrachovalo práve preto, že muž nedokázal žena povedať o svojom intímnom trápení. Ak nechcete o svoju partnerku prísť, buďte úprimní a priznajte, kde sa ukrýva problém.

Občasné problémy s erekciou sú viac ako bežné

Občasnú poruchu erekcie zažíva veľký počet mužov, nevyhýba sa ani mladším ročníkom. Dôvodom môže byť jednoducho stresové obdobie, únava či akútne ochorenie. Za neschopnosťou uspokojiť partnerku však môžu stáť aj viaceré psychologické či emocionálne poruchy. Ak napríklad muž pri poslednom sexuálnom styku „zlyhal“, pred tým ďalším začne pociťovať prehnané obavy a strach z nového zlyhania. Postupne sa v ňom tieto pocity zakorenia, čo môže viesť až k úzkostnej psychologickej poruche.

Signálom toho, že za vašimi problémami v posteli stoja emócie a psychika, je napríklad pravidelná ranná erekcia alebo bezproblémové stoporenie penisu počas masturbácie. Ak vám poruchy erekcie začínajú negatívne zasahovať do sexuálneho života s partnerkou, mali by ste vedieť, že v mnohých prípadoch sa dajú úspešne odstrániť. Stačí začať váš problém reálne riešiť a využiť pre vás tieto najvhodnejšie pomôcky na kvalitný sex.

Generiká ušetria vašu peňaženku a oživia sexuálny život

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dá s poruchou erekcie bojovať. Niektorí siahajú napríklad po chirurgickom zákroku, iní skúšajú svoj problém riešiť so sexuológom alebo psychológom. Mnohí, naopak, stavia na pomoc liečiv, ktoré v drvivej väčšine prípadov prinášajú žiadaný výsledok, a to okamžite. Dnes sú na trhu dostupné aj tzv. generiká, ktoré obsahujú rovnakú účinnú látku ako originálny liek a vyrábané sú totožným  postupom. Ich výhoda tkvie najmä v cene, sú totiž o značnú čiastku lacnejšie než originálny liek.

Dokonalá náhrada za modrú tabletku

Generiká nájdete aj v rámci liečiv zameraných na poruchy erekcie, ktoré sa používajú ako náhrada za známu modrú či oranžovú pilulku. Tieto lieky na potenciu muža obsahujú rovnakú dávku účinnej látky, výsledný efekt bude u muža presne taký istý ako je tomu pri užití originálnej tabletky. Užívajú sa tesne pred pohlavným stykom, pričom pomáhajú zvýšiť prietok krvi v penise, výsledkom čoho je silná a dlhá erekcia.

Výhodou je okrem ceny aj možnosť vybrať si medzi tradičnými pilulkami, na cmúľanie alebo dokonca aj šumivými. Samozrejme, pri užívaní takýchto liekov sa môžu vyskytnúť nejaké vedľajšie účinky, pozor by ste si mali dať najmä ak máte problémy so srdcom alebo sa liečite na cukrovku. Je preto nanajvýš vhodné, ak užívanie liekov najskôr skonzultujete s vaším lekárom.