Hľadáte rodinný dom?

Hľadanie rodinného domu sa dosť podobá hľadaniu bytu. Pokiaľ sa sťahujete z bytu do domu treba brať do úvahy nové rozmiestnenie izieb a priestor, ktorý sa naskytne k dispozícii. Sťahovanie z domu do domu má taktiež svoje špecifiká. Rozhodne si však nájdete ten svoj.

Pri centre, alebo za mestom?

Rozhodnutie je spravidla otázkou vašich finančných možností. Cena nehnuteľnosti úzko súvisí s lokalitou a domy pri centre mesta sú drahšie, čo je pochopiteľné. Nachádzajú sa v lukratívnej časti, neďaleko nájdete všetko potrebné vrátane kultúrneho vyžitia a aj spoje mestskou dopravou bývajú podstatne lepšie než kdesi niekoľko kilometrov od mesta. Pred kúpou však urobte poriadnu obhliadku, všímajte si na dome každý detail a porovnávajte. Snažte sa nájsť čo najviac domov aby ste mali prehľad o ponukách. Rôzny predaj domov na reality.sk spája množstvo lokalít, čím dáva priestor na pestrejší výber. Napríklad nehnuteľnosti v meste Prešov začínajú byť čoraz atraktívnejšie pre život v menšom ruchu.

Útulné mesto býva pre niektorých prioritou.

Dom za mestom je ďalej, no na druhej strane vám zostane viac finančných prostriedkov na prípadné rekonštrukčné práce. Zistiť si treba spoje (pokiaľ nemáte auto) a základné vybavenie obce akými sú potraviny, škola, pošta a pod.

Trendom je menšia obec

Sťahovanie do väčších miest je stále aktuálne, ale pribúda počet tých, ktorí zatúžili odísť z rušného prostredia do čohosi pokojnejšieho. Odchod za mesto do menších obcí je tiež spôsobený tým, že v centre nenájdete väčší pozemok, čo niektorých odradzuje. Do popredia sa dostávajú i reality na východe Slovenska pre nižšiu cenu, väčší pokoj a mnohokrát i prijateľnejšiu sumu. Veľký dvor a menej áut vedia oceniť rodiny s dieťaťom. Niet nad čisté pieskovisko a vlastnú prijateľnejší prístup.